MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülünün VitaNet Suite ile uyumluluğu

Güvenli IoT eşleştirme ve kimlik doğrulamasını otomatikleştirmek için

  • MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülünün VitaNet Suite ile uyumluluğu
    MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülünün VitaNet Suite ile uyumluluğu

Murata, MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülünün, ABD'nin güvenli IoT platformu olan VitaNet Suite ile uyumluluğunu duyurdu. VitaNet, Inc, California Bluetooth® Low Energy (BLE) ,IoT Cihazlarının otomatik olarak tanımlanması ve kimlik doğrulaması için dünyanın ilk çözümünü sunuyor.

VitaNet’in ara katman yazılımının MBN52832’ye eklenmesi, BLE IoT cihaz üreticilerine endüstriyel bileşenlerin güvenli IoT cihazlarına dönüştürülmesine kolay erişim sağlayarak uzaktan durum izleme ve otomatik veri toplama gibi işlevleri etkinleştirecek. COVID-19 pandemisinin ışığında, manuel müdahalenin azaltılması kritik öneme sahiptir ve endüstriyel ekipmanın bulut tabanlı, uzaktan ve güvenli kontrolünü her zamankinden daha önemli hale getirir.

MBN52832-VitaNet çözümü, Bluetooth® çalışması için önceden gerekli olan LCD panel veya çalıştırma düğmelerine olan ihtiyacı ortadan kaldıran pompalar, motorlar ve diğer endüstriyel bileşenlerle ilgili cihaz bilgilerini içeren bir QR kodunun eklenmesine dayanır. Bir VitaNet kimlik doğrulama anahtarı talebi, sonraki işlem sırasında kullanılan önbelleğe alınmış VitaNet kimlik doğrulama anahtarı bilgileriyle, sistem başlatılırken yalnızca bir kez gereklidir. Bu, sektörde güvenlik ve eşleştirmenin otomatik hale getirildiği ve Bluetooth® standardı tarafından desteklenen AES-128 paket şifreleme ile entegre edildiği ilk uygulamadır..

Murata Modülünün dahil edilmesi, IoT cihazlarıyla şifrelenmiş iki yönlü iletişimin bir bulut sunucusundan gerçekleştirilmesine izin vererek, canlı izleme, otomatik veri toplama ve diğer operasyonel görevler dahil olmak üzere çok sayıda IoT cihazının güvenli uzaktan kontrolünü ve yönetimini sağlar.

VitaNet Suite, buluttan protokol dönüştürme desteği ile birlikte her ağ geçidinde ve IoT cihazında çalışan ara yazılımdan oluşan bir platform hizmetidir. VitaNet'in patentli teknolojisi, IP ağları ve IP olmayan Bluetooth® arasındaki protokolleri dönüştürerek, ilk kez tek bir ağ geçidi üzerinden yüzlerce IoT cihazının güvenli iki yönlü şifreli iletişimle bağlanmasını sağlar.

MBN52832 Bluetooth® Düşük Enerji modülü, veri iletişimi için ultra düşük güç bağlantısı sağlar. Nordic Bluetooth Low Energy IC, RF ön ucu ve kristali çok küçük bir form faktörüne entegre eder. 64KB RAM ve 512KB flash ile dahili ARM Cortex M4 çekirdeği, çeşitli IoT uygulamaları ve bunlara ilaveten tıp ve sağlık hizmetleri ve Makineden Makineye (M2M)  için yüksek performanslı bir mikrokontrol ve zengin arayüz sağlar 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim