Market Zinciri için Endüstriyel IoT Yazılımı

Güvenli, Çift Yönlü Endüstriyel IoT Sağlar

  • Market Zinciri için Endüstriyel IoT Yazılımı
    Market Zinciri için Endüstriyel IoT Yazılımı

Spencer Controls & Design Inc., New York, Spencerport'ta, Kuzeydoğu ABD'deki büyük bir market zinciri için güvenli, gerçek zamanlı, çift yönlü Endüstriyel IoT uygulamak için Skkynet yazılımını kullanıyor. Kötü çalışan bir VPN tabanlı sistemi, PLC'ler ve bulut üzerinde çalışan Skkynet'in DataHub yazılımı ile değiştirdiler.

Her mağaza konumunda şirket, şehir suyunu müşteri tüketimi, pişirme, pişirme ve sanitasyon için çok yüksek standartlara göre arındırmak için su filtrasyon ekipmanları çalıştırıyor. Yönetim, IoT'yi bu sistemlerden veri toplamak ve uzaktan izleme için merkezi bir konuma getirmek için kullanır. Ayrıca her bağlantıyı denetleyici düzeyde kontrol etmek, ayrıca verileri raporlama ve analiz için arşivlemek için veri bağlantısını kullanırlar. Tabii ki, IoT bağlantısı mağazaların güvenliğinden taviz vermemeli, çünkü her gün her yerde binlerce tüketici kredi kartı işlemi gerçekleştiriyorlar. 

Skkynet ile yapılan ilk test ve görüşmelerden sonra, Lisowski bir DataHub çözümünün en hızlı, en kolay ve en uygun maliyetli yaklaşım olacağına karar verdi. İlk önce her mağazanın PLC'sini bir Beckhoff Windows 10 IoT Enterprise PLC ile değiştirdi ve DataHub'ı bunun üzerine kurdu. Daha sonra bu DataHub'dan, Red Lion RAM-6021 Güvenli Endüstriyel Yönlendirici aracılığıyla Microsoft Azure bulut platformunda yüklü ikinci bir DataHub'a giden bağlantı yaptı. Giden bir DataHub tünel bağlantısı kurarak, mağazanın PLC ve yönlendiricisindeki tüm güvenlik duvarı bağlantı noktalarını kapalı tutabildi. Son adım olarak, Azure'da çalışan DataHub'ı, mağaza zinciri yönetimi tarafından verileri görüntülemek ve etkileşimde bulunmak için kullanılan Windows tabanlı bir HMI programı olan DSLux'a bağladı. 

Sonuç, su filtreleme sistemlerinden mağaza yönetim ofislerine kadar güvenli, gerçek zamanlı, uçtan uca, çift yönlü bir veri yoludur. "Personel ve yönetim gerçekten memnunuz," dedi Lisowski. "Artık verileri her iki yönde güvenli bir şekilde okuyabilir ve yazabilirler. Verileri sistemden geçerken yazmak ve dönüştürmek için DataHub'ın Komut Dosyası özelliğini de kullanırız. Ölçeklendirmeyi değiştirebilir, alarm ayarlayabilir ve ayar noktalarını ayarlayabilir, gerekirse vanaları açabilir ve kapatabilir ve tüm geçersiz kılmaları web arayüzü üzerinden yapabilirler. DataHub olmadan bunların hiçbiri mümkün olmazdı. Şimdi Endüstriyel IoT için sloganım: Verileri sahip olduğunuz herhangi bir yerden alabilir ve ihtiyacınız olan herhangi bir yere gönderebilirim. " 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim