LW2720 Radar Sensörü

Hijyenik Uygulamalarda Tank Seviyelerini Ölçün

  • LW2720 Radar Sensörü
    LW2720 Radar Sensörü

Yiyecek ve içecek endüstrisindeki uygulamalarda, genellikle tankların dolum seviyelerinin izlenmesi gerekir. ifm' nin yeni LW2720 radar sensörü, bu tür uygulamalar için sayısız avantaj sunar. Aynı zamanda gıda uygulamaları için IO-Link üzerinden haberleşebilen ilk radar sensörüdür. İster bira, ister portakal suyu veya soya sosu olsun - gıda endüstrisindeki birçok ürün veya ara ürün tanklarda depolanır. Prosesin optimal kontrolü için, genellikle sürekli bir seviye ölçümü gereklidir. 

Yeni LW2720 radar sensörü ile böyle bir ölçüm, sensörün ortamla temas etmesine gerek kalmadan güvenilir ve doğru bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sensör, bir tankın üstüne kurulur ve maddenin yüzeyine olan mesafeyi ölçmek için yansımayı kullanır. Tank içeriğinin hacmi seviyeden çok kolay bir şekilde hesaplanabilir. Radar sensörü 80 GHz' lik bir ölçüm frekansıyla çalıştığı için anten nispeten küçük olabilir., 10 metre ölçüm aralığında ±2 mm doğruluğa sahiptir. 

Yeni radar sensörü, hijyenik ortamlar için ifm tarafından özel olarak geliştirilmiştir. Bu, sensörü gıda endüstrisindeki uygulamalar için ideal hale getirir. Paslanmaz çelik gövde ve antenlerin yanı sıra gıda ile kolayca temas edebilen contalarla sensör, 3-A ve EHEDG' nin gereksinimlerini karşılar. Yeni sensör, gıda endüstrisinde sıklıkla kullanılan CIP ve SIP prosesleri için de uygundur. LW2720, ölçülen değeri klasik 4...20 mA analog veya IO-Link aracılığıyla iletebilir. IO-Link arayüzü ile başka avantajlar da elde edilebilir: Sensör çok kolay bir şekilde parametrelendirilebilir ve sensörün değiştirilmesi gerekiyorsa, parametrelendirme doğrudan IO-Link masterdan tekrar kolayca aktarılabilir. Böylece ölçüm, yalnızca çok kısa bir kesintiden sonra devam ettirilebilir. Bir IO-Link Bluetooth adaptörü ve ifm' nin moneo|blue uygulamasıyla birlikte LW2720, bir akıllı telefon kullanılarak doğrudan sahada da yapılandırılabilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim