Lehimli Isı Eşanjörleri

Isı Transferi İçin Gereken Soğutma Suyu Miktarını Azaltıp, İşletme Maliyetlerini Düşürün

  • Lehimli Isı Eşanjörleri
    Lehimli Isı Eşanjörleri
  • Lehimli Isı Eşanjörleri
    Lehimli Isı Eşanjörleri

MIT, yüksek kaliteli bileşenlerde üretmiş olduğu geniş bir yelpazeye sahip olan ısı eşanjörleriyle çok uygun çözümler sunmaktadır. Spesifik uygulamalar için kapasite ve bağlantılar istenilen şekilde üretilebilmektedir. MIT Lehimli Isı Eşanjörleri kompakt dizaynları sayesinde yer tasarrufu sağlar. MIT Lehimli Isı Eşanjörleri, soğutma ünitelerinde evaporatör, konderser olarak, ısıtma uygulamalarında ani ısıtıcı olarak ve spesifik uygulamalarda kullanılır.

Lehimli Plakaların Gösterimi

MIT Lehimli Plakalı Eşanjörleri, farklı ısı transfer karakteristikli kanallı plakalar ile dizayn edilebilmektedir.

· H-Tipi plaka, ısı transferini akışkanın akış karakteristiğini türbülans hale getirmek için geniş açılı kanallara sahiptir.

· L-Tipi, dar açılara sahiptir. Bu da basınç kaybını azaltır, ancak türbülans azalmasıyla ısı transferi de azalır.

· M-Tipi, L ve h tipi plakaların bir kombinasyonudur. Bu plakalar özellikle, plakalı eşanjörün bir tarafındaki ısı değişiminin diğer tarafından çok daha büyük olduğu durumlarda tercih edilir.

Yağ Soğutma Uygulamaları

Isı eşanjörleri iki akışkan arasında ısı değiştirme amaçlı kullanılır. Plakalı ısı eşanjörleri, yüksek performanslı komponentlerdir. Hafif ve kompakt bir yapı ile yüksek seviyede verimlilik bir araya getirilmiştir. Verimli oluşları, ısı transferi için gereken soğutma suyu miktarını azaltır, bunun sonucunda işletme maliyetleri düşer.

Borulu eşanjörler sayesinde yüksek sıcaklıktaki veya kapasitedeki yağları soğutabilirsiniz. Ancak borulu eşanjör kriterinden önce maliyeti düşürecek lehimli eşanjörleri kullanmanız tavsiye edelir. Kapasite çok yüksek değilse ve sıcaklık lehimli eşanjörlerin kaldıramayacağı kadar değilse mutlaka yağ soğutma uygulamalarında lehimli eşanjörler tercih edilmelidir. Lehimli yağ soğutucu eşanjörlerin özellikleri aşağıdaki gibi olup Ekin Endüstriyel tarafında 2 yıl garanti kapsamındadır.

Genel Özellikleri:

Plakalar ve bağlantıları AISI 316 normunda paslanmaz çelikten üretilmiştir, 1.4401 bakırla vakum kaynağı yapılmıştır. Efektif ısı transferi için gereken türbülanslı akış sağlayan özel dizayn plakalar, yüksek seviyede mekanik dayanıma sahiptir.

Ortam:

· Su glikol (soğutucu) · İşletme akışkanı · Su · Yağ

Kirlilik:

· Katı partikül sayısı litrede 10 mg'dan az olmalıdır. · Partikül ölçüsü < 0.6 mm. (küresel) · Lif benzeri partiküller, hızlı basınç düşüşüne neden olabilir.

Sıcaklık aralığı:


(-196°C / 200°C)(donma noktası ve kaynama noktası dikkate alınmalıdır)

Basınç:

· max. çalışma basıncı 30 bar · max. test basıncı 45 bar

Korozyon:

7 pH değerinde, aşağıdaki sınırlara bakınız · klorsuz, CL2 < 0.5 ppm · klor iyonlu, CL < 700 ppm (20°C'de), < 200 ppm (50°C'de)

Diğer Sınırlar:

· ph 7 - 10 · Sülfat SO4 2- < 100 ppm · [H CO3 -] / [SO4 2-] > 1 · amonyak, NH3 < 10 ppm

Aşağıdaki iyonlar, normal koşullar altında korozif değildir:

Fosfat, nitrat, nitrit, demir, manganez, sodyum ve potasyum

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim