LAN9360 Araç Ethernet Ses Video Köprüleme (AVB) Entegre Çözümü

LAN9360 AVB ses uç noktası geliştirme süresinin azaltılmasına yardımcı olur

  • LAN9360 Araç Ethernet Ses Video Köprüleme (AVB) Entegre Çözümü
    LAN9360 Araç Ethernet Ses Video Köprüleme (AVB) Entegre Çözümü

Bağlı araçlar, ağ bağlantısı için giderek artan bir şekilde Ethernet'e güvenirken, akıllı teknoloji, geliştiricilerin bilgi-eğlence sistemi geliştirmeyi kolaylaştırmasına ve üreticilerin gelişen gereksinimlerine hızla uyum sağlamasına yardımcı oluyor. Microchip Technology Inc. (Nasdaq: MCHP) bugün AVB için ilk donanım tabanlı ses uç nokta çözümünü duyurdu - yerleşik protokollere sahip tek yongalı bir Ethernet denetleyicisi olan LAN9360.

Microchip’in LAN9360 ses uç nokta denetleyicisi; hoparlörler, amplifikatörler, mikrofonlar, navigasyon sistemleri, radyo ayarlayıcıları ve Ethernet AVB ile akıllı koltuk başlıkları dahil olmak üzere araçların bilgi-eğlence cihazlarını birbirine bağlar. LAN9360, Ethernet AVB ve Inter-IC Sound (I2S ™), Time Division Multiplexing (TDM) ve Pulse Density Modulation (PDM) yerel ses arayüzleri arasında ses köprüsü kurar. Genelleştirilmiş Hassas Zaman Protokolü gPTP, zaman damgası, aktarım protokolleri ve Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması (HDCP) ile içerik koruması dahil olmak üzere Ethernet AVB üzerinden ses iletimini tamamen destekler. Ayrıca, Ethernet üzerinden güvenli önyüklemeyi ve güvenli uzaktan güncellemeleri destekler. System-on-Chip (SoC) mikro denetleyicileri (MCU'lar) ve üçüncü taraf yazılım yığınları gerektiren diğer Ethernet köprüleme ağ çözümlerinden farklı olarak, LAN9360 uç nokta cihazı, tasarımcıların cihazı basit ve hızlı bir şekilde üreticinin benzersiz sesine ve ağ gereksinimleri.

Microchip’in LAN9360 ses uç nokta denetleyicisi, AVB protokolleri için Ethernet birlikte çalışabilirliği için endüstri standartlarına göre doğrulanmıştır. Cihaz, Ethernet ağları için IEEE® 802.1BA-2011, IEEE 802.1AS, IEEE1722 ve IEEE1733 spesifikasyonlarına göre doğrulanmıştır ve Avnu Alliance konsorsiyumu tarafından oluşturulan AVB birlikte çalışabilirlik ve güvenilirlik standartlarına göre onaylanmıştır.

FIAMM Horn & Antennas - Elettra 1938 Group Araştırma ve Geliştirme Müdürü Pierrick Labeau, "Otomotiv Uzaktan Ayarlayıcı ürünlerimiz için bir AVB çözümü ararken, LAN9360 mevcut yazılımımızı değiştirmeden güvenilir bir platformda hızlı bir şekilde geliştirme yapmamızı sağladı" dedi. .

Otomotiv Başkan Yardımcısı Matthias Kaestner, "Bu uç nokta denetleyicisi bilgi-eğlence sistemlerinde Ethernet birlikte çalışabilirliği için tek bir akıllı yongadır" dedi. "Günümüzün hızlı tempolu tasarım ortamında, bu kullanıma hazır cihaz, mühendislere geliştirme için hızlı bir başlangıç sağlıyor ve üçüncü taraf entegratörlerin kodlanması veya katılımıyla ilgili aylarca süren mühendislik çalışması ve teknik risklerden kaçınmalarına olanak tanıyor."

LAN9360, Microchip’in kapsamlı Ethernet ürün portföyünü ve otomotiv geliştiricileri için toplam sistem çözümünü genişletiyor. Otomotiv uygulamaları için diğer Microchip Ethernet cihazları arasında, IEEE 802.3bw-2015 spesifikasyonu ile uyumlu, uygun maliyetli, tek bağlantı noktalı bir fiziksel katman alıcı-verici olan LAN8770 100BASE-T1 PHY bulunur. Cihaz, tek bir Korumasız Twisted Pair (UTP) kablosu üzerinden 100 Mbps iletim ve alım yeteneği sağlar. Ek olarak, Microchip’in otomotiv güvenlik uygulamaları için CryptoAutomotive ™ güvenlik IC'leri portföyünden güvenli bir öğe olan Trust Anchor (TA100), Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması (HDCP) ile kod kimlik doğrulama, güvenli önyükleme ve ses içeriği koruması için destek sağlar.

Geliştirme araçları

Sezgisel bir grafik kullanıcı arayüzü kullanarak LAN9360'ı yapılandırmak için bir geliştirme panosu ve Microchip’in MPLAB Ağ Oluşturucusu mevcuttur. Ücretsiz bir grafik yapılandırma ortamı olan MPLAB Network Creator, geliştiricilerin LAN9360 AVB ses uç noktası için yapılandırma dosyalarını hızlı ve sezgisel bir şekilde oluşturmasına ve LAN9360 cihazlarına Ethernet üzerinden uzaktan tam yazılım veya yapılandırma güncellemeleri gerçekleştirmesine olanak tanır.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim