Küresel COVID-19 salgını hakkında

  Sor / bana ulaş

Küresel bir dayanışma programını hayata geçirerek, salgından etkilenen toplulukları, çalışanları ve müşterileri desteklemeyi amaçlıyor

Endüstriyel Malzemeler & Ekipmanlar

Küresel COVID-19 salgını hakkında
Küresel COVID-19 salgını hakkında

Henkel küresel COVID-19 salgını ile yüzleşmek durumunda kalan çalışanlar, müşteriler ve toplulukları desteklemek amacıyla kapsamlı küresel bir dayanışma programını duyurdu. Bu programın içeriği:

1. Dünya Sağlık Örgütü/Birleşmiş Milletler Vakfı fonuna ve diğer organizasyonlara bağış: Salgınla mücadeleye yardımcı olmak amacıyla, 2 milyon Euro çeşitli fon ve organizasyonlara bağışlanacak. Fritz Henkel Vakfı direkt olarak, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Birleşmiş Milletler (UN) Vakfı tarafından hayata geçirilmiş olan COVID-19 Dayanışma Katkı Fonu’na 1 milyon Euro değerinde bağışta bulunacak. Bu bağış, ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarına koruyucu ekipman sağlama, tanı laboratuvarlarının donanımı, veri toplama ve analizinin geliştirilmesi ve yoğun bakım ünitelerinin oluşturulması ve bakımlarının yapılmasının yanı sıra, potansiyel aşı ve tedavilerin araştırma ve geliştirme süreçlerini hızlandırmaya katkı sağlayacaktır. Fritz Henkel Vakfı, dünyadaki farklı organizasyonlara ve ortaklarına toplam 1 milyon Euro değerinde gerçekleştireceği bağışın yanı sıra, krizle mücade eden kararlı çalışanlarının gönüllü çabalarına da destek olacak. 

2. Kişisel ve evde kullanım amaçlı hijyen ürünleri bağışı: Henkel aynı zamanda dünya genelinde, 5 milyon adet kişisel ve ev hijyen ürünü bağışlayacaktır. Bağışlanacak ürünler arasında el dezenfektanı, sabun ve koruyucu ekipmanların yanı sıra deterjanlar, dezenfektanlar ve evde kullanılan diğer temizlik ürünleri bulunmaktadır. Henkel’in kurumsal vatandaşlık ekibi bu bağışları hayır kurumları, yerel makamlar ve dünya genelinde işbirliğinde bulunduğu ortaklarıyla yakın bir koordinasyon içinde gerçekleştirecektir. 

3. Üretim tesislerini dezenfektan üretimine yönlendirme: Ek olarak, Henkel belirlenmiş üretim tesislerinde dezenfektan üretimi gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Bu ürünlerle, Koronavirüs’le mücadelelerinde kamu kuruluşlarına ve profesyonel gruplara yardımcı olmak amaçlanmaktadır. 

4. Belirli iş ortakları için iyileştirilmiş ödeme şartları: Henkel aynı zamanda, küçük ve orta ölçekli kuaförleri mevcut zorlu koşullar içinde desteklemek amacıyla iyileştirilmiş ödeme şartlarını gündemine alacaktır.

5. Kriz yönetimi ve çalışanlar için güvenlik tedbirleri: Henkel, krizin başlangıcından itibaren ülkesel, bölgesel ve küresel düzeyde harekete geçen kriz yönetim ekipleriyle mevcut durumu proaktif bir yaklaşım doğrultusunda ele aldı. Kriz yönetiminin öncelikli hedefi çalışanların, müşterilerin ve iş ortaklarının güvenliğini sağlamak amacıyla gerekenleri yapmak ve mevcut zorlu şartlar altında faaliyetleri sürdürmek. 

Henkel CEO’su Carsten Knobel konu hakkındaki görüşlerini “Henkel’de bizler, daha önce benzeri görülmemiş bu zorluk karşısında elimizden geleni yapmaya kararlıyız.  Değerlerimiz doğrultusunda ve kapsamlı bir küresel dayanışma programı yoluyla katkı sağlamayı hedefliyoruz. Salgına karşı mücadelemizi hep birlikte; çalışanlarımızı ve işlerini korumak, müşterilerimize hizmeti sürdürmek ve içinde faaliyet gösterdiğimiz toplumlara destek olmak hedefiyle en üst düzeyde gayret göstererek sürdürmekteyiz.” şeklinde ifade etti.  

Carsten Knobel sözlerini, “Aynı zamanda, Koronavirüs’ün Çin’de yayılmaya başlamasından bu yana aktif olan global ve yerel kriz ekiplerimize de teşekkür etmek istiyorum. Faaliyetlerimizi sürdürmek amacıyla üretim alanlarında görevlerine devam eden çalışanlarımız için enfeksiyon riskini azaltmaya yönelik ek önlemler aldık. Bunlara örnek olarak, enfeksiyon şüphesi durumunda uygulanacak katı kurallar, artırılmış hijyen uygulamaları, vardiyaları ayırmak ve evden çalışmanın mümkün olduğu tüm durumları değerlendirerek üretim alanlarında çalışan sayısını azaltmayı gösterebiliriz.” şeklinde noktaladı.
 

Tarihinde yayınlanan Nisan 10, 2020 - (1219 Görüntüleme)
Tedarikçi Onur Dil
İlgili Makaleler
PCB üzerinde etiketleri istediğiniz yere otomatik olarak yazdırın ve yerleştirin
Kolaylığı deneyimleyin: Yeni BradyPrinter i5300 Endüstriyel Etiket Yazıcısı
Saint- Gobain Aşındırıcılar'da üst düzey atama
Fronius Hidrojen Yakıt Otobüsü
Toyota’nın Seçimi ZF ve Mobileye Güvenlik Teknolojisi
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Ionissimo Ionizer Modülü
7021 Alaşım Döküm ve Taşlanmış plakalar artık Türkiye’de
Tezmaksan 40’ıncı yılında hedeflerine emin adımlarla ilerliyor
Web semineri: RFID etiketleri ile verimli veri merkezi envanteri ve varlık yönetimi
Sabit Tork ve Güç Yayı
TSM Teknoloji lider bir profesyonel ihracatçı olarak, hedefimiz yüksek performanslı ürünler, büyük güvenilirlik, profesyonel hizmetler
2007 yılında kurulan Shaanxi Getwick refrakter metal ürünleri,
özellikle tungsten ve molibden metal malzeme ürünlerinin üretimi
Baoji Hong Ya Da Demirdışı metal malzemeler Co, Ltd 2014 yılında kurulmuş
Çeşitli endüstriler için döküm parçaları, dövme parçalar, işlenmiş parçalar ve metal fabrikasyon parçalar için akıllı, modern çözümler
Shaanxi Guanjie Technology Co, Ltd yatırım ve 2004
yılında kurulan Xi’an Guanyu Bio-teknoloji Co, Ltd
tarafından 2009 yılında kuruldu.
Shaanxi Tonghui Steel Co, Ltd, imalat, dağıtım, işleme ve paslanmaz çelik borular / levhalar / rulo / bar / profil / montaj / tel üretimi
Nanovak; vakum ve ince film konularında ülkemizde güvenebileceğiniz tek çözüm ortağınız
Standart / Özel Pres-Sac & Enjeksiyon Kalıp Sistemleri
Brother; İşletmenize güç katan yazıcı çözümleri
Italyan Patlama Diskleri Üreticisi Donadon SDD
Güvenliği seçin, şansa bırakmayın: Endress+Hauser’den  Proses Güvenliği
Endress Hauser Katalog; Gıda Endüstrisinde Çözüm ortağınız
SECO; Dökme Demirlerde Kanal Açma ve Profil İşleme
FESTO; Farklı Sektörler için Basınçlı Hava Hazırlama
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
6-petals rupture disc,Direct + Reverse Scored
Kalite Avucunuzun İçinde!
Paslanmaz Çelik kutular
İstediğiniz yerde istediğiniz tesiste boruları tanımlayın
Draeger Katalog
NORD DRIVESYSTEMS Katalog
ifm Electronic Katalog
Seco Tools; Verimlilik Yeniden Tasarlandı: TURBO 10
Sandvik CoroDrill 870, Çelik ve Dökümde Daha Düşük Delik Maliyetleri
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Hareket Verimliliği operatörlerinize, şirketinize ve bütçe dengenize üstün performans sağlar.
Goodway HVAC Bakım Sistemleri Türkiye Distribütörü
SKF Turk; Özel Ölçülerde,Özel Malzemelerden Üretilmiş Keçeler