Kompresör Uzaktan Veri İzleme Sistemi Smartlink

Kompresörlerin uzaktan takibini sağlıyor, üretim kaybının önüne geçiyor

  • Kompresör Uzaktan Veri İzleme Sistemi Smartlink
    Kompresör Uzaktan Veri İzleme Sistemi Smartlink
  • Kompresör Uzaktan Veri İzleme Sistemi Smartlink
    Kompresör Uzaktan Veri İzleme Sistemi Smartlink
  • Kompresör Uzaktan Veri İzleme Sistemi Smartlink
    Kompresör Uzaktan Veri İzleme Sistemi Smartlink

Hayatımızın her alanında olduğu gibi endüstride de oldukça yaygın bir hale gelen dijitalleşme, Endüstri 4.0 sayesinde akıllı fabrikaların ve akıllı imalatın norm olduğu bir geleceğe ulaşmak için kullanılıyor. Dijitalleşen dünyada enerji kaynaklarını daha verimli kullanarak işletme maliyetlerini ve karbon ayak izi oranlarını en aza indirmeyi hedefleyen Atlas Copco Kompresör Tekniği, kompresör odalarında yapılacak iyileştirmelerin hem ülke ekonomisine hem de işletmelere katacağı değeri önemsiyor ve Endüstri 4.0 teknolojisini kullanarak geliştirdiği SmartLink veri izleme sistemiyle sektörün gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor. 

Tüm sektörlerde sürdürülebilir verimliliği artırma amacıyla yenilikler sunmaya devam eden Atlas Copco Kompresör Tekniği, zorlu koşullara uygun ve dayanıklı ürünlerinin yanı sıra satış sonrası hizmetleriyle de ön plana çıkıyor. Ani arızalara ve plansız duruşlara en kısa sürede müdahale etme amacıyla geliştirilen ve tüm Atlas Copco kompresörlerine uyumlu SmartLink veri izleme sistemi, kompresörlerin uzaktan takibini sağlıyor. 

Elektrik tüketiminin ortalama yüzde 40’ının sanayi kuruluşları tarafından kullanıldığı ülkemizde, endüstriyel sektörlere yalnızca basınçlı havayı değil, aynı zamanda enerji tasarruflu basınçlı havayı sağlamak bir öncelik haline geliyor. SmartLink uzaktan veri izleme sistemi sayesinde bir sorun çıktığında proaktif çözümler anında üretilebiliyor. Beklenmeyen herhangi bir durum karşısında tanımlandığı kişiye mesaj atarak bildirim verme özelliğine sahip SmartLink teknolojisi sayesinde ekipmanların periyodik bakımları, arıza yaşanmadan önce planlanabilirken enerji sarfiyatının da büyük oranda önüne geçiliyor.

Akıllı önerilerle kompresörlerde %30'a varan enerji tasarrufu
Kompresörlerin bakım zamanlarını, arıza bildirimlerini, yükte ve boşta çalışma oranlarını, enerji sarfiyatlarını ve istenen tüm parametreleri sınıflandırıp rapor olarak sunabilen ve dijital teknolojinin en verimli biçimiyle kullanıldığı SmartLink uygulamasının sunduğu akıllı önerilerle, %30'a varan enerji tasarrufu elde edilebiliyor.

SmartLink, önleyici bakım kapsamında küresel bağlantı sağlıyor
SmartLink sistemi sayesinde 200 bin'den fazla kompresörün durumu, önleyici bakım kapsamında küresel bağlantı sağlanarak sürekli olarak izlenebiliyor. Çeşitli lisans seviyelerine bağlı SmartLink sisteminde, kompresörlerin bakım zamanları ve çalışma saati bilgileri kullanıcıya sunuluyor. Zamanında yapılan bakımlar sayesinde ürün ömrü uzuyor ve oluşabilecek arızaların büyük ölçüde önüne geçiliyor. 


Kompresörlerin performansı en üst seviyede tutuluyor
Kullanıcılarının kompresör odalarını uzaktan izleyebilmelerini ve detaylı rapor almalarını sağlayan SmartLink’in uzaktan arıza teşhisi yapabilmesi, sapmaları erken aşamada tespit etmeyi ve düzeltmeyi sağlıyor. Akıllı algoritmalara ve profesyonel analizlere dayalı proaktif sorun gidermeyle basınçlı hava sisteminin de performansı en üst seviyede tutuluyor. Sistemin verimliliğini ve güvenilirliğini daha da artırmak için pratik tavsiyeler veren SmartLink basınçlı hava sisteminin çalışma parametrelerine ve performansına dayalı öneriler de oluşturuyor.

Kompresör Tekniği Servis Bölüm Müdürü V. Özgün Şenol, “Uygulamayı, ihtiyacı anlayıp ona göre çözüm üretmek çok önemli. Herhangi bir Atlas Copco kullanıcısının basınçlı hava tüketim maliyetini iki tuşa basarak herhangi bir anda, herhangi bir süreçte görüntüleme ve bunun sonucunda en uygun çözümü sunma ya da var olan sistem için herhangi bir iyileştirme önerme konusunda çok ciddi bir avantaj ve güç sağlıyor. Atlas Copco Kompresör Tekniği olarak teknolojilerimizi ve uzmanlığımızı müşterilerimizle paylaşmaya; hem onlara hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz“ dedi. 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim