IT Sektörünü İçin Çözümler

İlk Yerli Modüler UPS

 • IT Sektörünü İçin Çözümler
  IT Sektörünü İçin Çözümler
 • IT Sektörünü İçin Çözümler
  IT Sektörünü İçin Çözümler
 • IT Sektörünü İçin Çözümler
  IT Sektörünü İçin Çözümler
 • IT Sektörünü İçin Çözümler
  IT Sektörünü İçin Çözümler

IT Sektörü, gün geçtikçe büyümekte ve hayatımızı etkilemektedir. Sektör büyüdükçe bu alanda kullanılan cihazlarda da ciddi gelişmeler yaşanmaktadır. IT sektörünün gelişen bu önemli cihazlarının elektrik kesintilerinden korunması için de Tescom var gücüyle çalışmalarını sürdürmektedir. Bu amaçla üretilen ürünler, DS Power SH Serisi UPS’ler, Rack Tipi UPS’ler, Modüler UPS’ler ve STS’lerdir. 

DS Power SH Serisi Kesintisiz Güç Kaynaklarını IT sektörüne özel kılan yanları, çok daha kompakt ve az yer kaplayan bir yapıda olmalarıdır. Cihazın aküleri, cihazın altında özel bir bölmede yer almaktadır. Bu durum, aküler ile birlikte cihazı mono blok bir yapıda görmemize ve kurulum esnasında çok daha rahat konumlandırmamıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca cihaz içerisinde kullanılan 3-Level teknolojisi de yüksek verimlerde çalışmayı ve düşük yüklerde daha iyi performans almayı mümkün kılmaktadır.
 

Rack tipi UPS’ler, halihazırda 19 inç rack kabinetlerin olduğu yerlerde sıkça tercih edilen ürünlerdendir. Bu tipte 1, 2, 3, 6 ve 10kVA ürün seçenekleri ile kullanıcılar için Tescom çözümleri mevcuttur. 
 

Çok daha yüksek güçler söz konusu olduğunda da sıklıkla Modüler UPS’ler kullanılır. Bu noktada 10kVA’lık güç modülleri ile toplam 20kVA’lık ürünlerden başlayarak 50kVAlık güç modülleri ile tek kabinde 500kVA güç değerine çıkılabilmektedir. Bu ürünlerin 3 adedini paralel yapıda çalıştırarak da 1500kVA güç değeri elde edilebilir.
                                
Modüler UPS’ten söz açılmışken, ilk yerli Modüler UPS’in Tescom markasıyla üretildiğini ve 2018 ilk çeyreğinde piyasaya sunulacağını sizlerle paylaşmak isteriz. 

Veri Merkezleri ve büyük sistem odalarında sıkça kullanılan ürünlerden bir tanesi de Statik Transfer Anahtarı’dır. Bu ürünler bir sistemi en az iki farklı şebekeden besleyebilmek için kullanılırlar. UPS’den farkı akülerinin olmamasıdır ve 1 şebeke girişi değil 2 şebeke girişi olmasıdır. STS, seçilmiş şebekeden yükü beslerken olası bir dalgalanma veya bozukluk durumunda otomatik olarak 5 ms gibi kısa bir sürenin altında ikinci şebekeye geçmektedir. UPS’lerden farklı olarak kısıtlı bir süre değil sürekli besleme sağlayabilmektedir. Buna karşın kullanıldığı yerlerde birden fazla elektrik kaynağı olması gerektiğini tekrar belirtmek gerekir. Ayrıca birden fazla kaynak ve birden fazla yükü beslemek için farklı topolojiler oluşturmak da mümkündür. Tescom olarak monofaze 32A ile 120 Amper aralığında; trifaze 50A ile 800A aralığında STS çözümlerimiz mevcuttur.

 

Tescom Kesintisiz Güç Sistemleri, günlük yaşantınızın elektrik kesintilerinden etkilenmemesi için çok farklı sektörlerde ve tesislerde 30 yıldan fazla bir zamandır varlığını sürdürmekte ve yeni trendler doğrultusunda en yeni teknolojileri hizmetinize sunmaktadır. 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim