Inovance, Nürnberg'deki SPS fuarında PLC & servo'yu piyasaya sürüyor

Hızla büyüyen 3 milyar dolarlık endüstriyel otomasyon şirketinin Avrupa yüzünü tanıtıyor

  • Kasım 18, 2022
  • 1478 Görüntüleme
  • Inovance, Nürnberg'deki SPS fuarında PLC & servo'yu piyasaya sürüyor
    Inovance, Nürnberg'deki SPS fuarında PLC & servo'yu piyasaya sürüyor
  • Inovance, Nürnberg'deki SPS fuarında PLC & servo'yu piyasaya sürüyor
    Inovance, Nürnberg'deki SPS fuarında PLC & servo'yu piyasaya sürüyor

Küresel endüstriyel otomasyon şirketi Inovance'ın Stuttgart merkezli Avrupa kolu Inovance Technology Europe bugün Avrupa pazarı için dört yeni ürünü piyasaya sürdü: Yüksek performanslı Easy Series PLC, GL20 I/O modülleri, AC703 IPC hareket denetleyicileri ve SV670 servo serisi. Şirket ayrıca SPS fuarında daha önce hiç görülmemiş olan MD800 kompakt AC sürücüyü yeniden tanıttı ve SV680 servo sürücünün kapsamlı bir ön tanıtımını gerçekleştirdi.

Lansman, SPS'de yüz yüze düzenlenen bir basın toplantısında gerçekleşti. Etkinlikte Inovance ayrıca hem küresel olarak hem de Avrupa'da gerçekleşen hızlı bir büyüme raporu sundu ve küresel satışların 3 milyar dolara ulaştığını belirterek Inovance'ın Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya'nın yanı sıra Türkiye'yi de kapsayan bir ofis ağı ve hızla büyüyen bir Avrupa ekibi ile uzun vadede Avrupa'ya nasıl önemli yatırımlar yaptığını açıkladı.

Inovance Tanıtımı

Inovance son üç yılda hem küresel olarak hem de Avrupa çapında hızlı bir büyüme kaydetmiştir. Küresel olarak şirket 3 milyar dolar gelir elde etmiş olup Avrupa açısından bakıldığında önemli yatırımlar yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. Şirket şu an Avrupa'da Stuttgart’ın (Avrupa Genel Merkezi) yanı sıra Bordeaux, Milan, İstanbul ve Barselona'yı da içeren bir ofis ağına yayılmış büyük bir ekibe sahiptir. Avrupa dağıtımcılarından oluşan bir ağ da buna dâhildir. Stuttgart Genel Merkezi'nde Inovance, gerçek zamanlı makine kontrol yazılımının geliştirilmesi için önemli Ar-Ge tesislerine sahiptir. Ayrıca şirket, orijinal ekipman üreticisi (OEM) olan müşteriler ile, onların ihtiyaçlarına en uygun çözümü öğrenip belirlemek için yakın işbirliği içerisinde çalışan ve ürün yöneticilerinden oluşan bir ekip istihdam etmiştir. Inovance ayrıca müşterilerine tavsiyelerde bulunmak ve onları desteklemek için Avrupalı uygulama mühendislerinden oluşan güçlü bir ekip istihdam etmektedir. 

Eksiksiz bir hareket çözümü paketi

Şirket, hareket denetleyicileri, EtherCAT ve servo motorlu servo sürücüler, HMI'lar, LV ve MV AC sürücüleri içeren eksiksiz bir hareket çözümü paketi sunmaktadır. SPS'de Inovance dört yeni ürünü piyasaya sürdü: Easy Series PLC, GL20 I/O modülleri, AC703 IPC hareket denetleyicisi ve SV670 servo sürücü. Easy Series yüksek performanslı, kompakt, EtherCAT özellikli bir PLC'dir. Son derece kompakt olan GL20 I/O modülleri Inovance'ın önceki nesil ürününden 2/3 oranında daha küçük olup en az 125 mikro saniye döngü süresi sunar. AC703 IPC hareket denetleyicisi bir CODESYS (IEC 61131-3) programlama ortamı, 32 eksene kadar kontrol, bir Webvisu sunucusu, EoE desteği, IIoT özelliği ve güvenli kapatma (ek bir UPS'e gerek olmadan) işlevi sunar. Son olarak SV670 tek eksenli darbeli servo sürücü, yüksek performans, gelişmiş işlevsellik ve gerçek esneklik sunar.

Bu arada Inovance, ürün lansmanlarıyla birlikte FSoE gibi gelişmiş fonksiyonel güvenlik işlevleri ve son derece yüksek performans sağlayan SV680 servo sürücünün ön tanıtımını yapmanın yanı sıra SPS'deki MD800 AC çoklu sürücüyü de ilk kez görücüye çıkarmıştır. MD800 geçen yılın sonlarında piyasaya sürülmüş olsa da, geçen yılki tanıtım faaliyetinin iptali nedeniyle şimdiye kadar SPS'de hiç tanıtılmamıştı. MD800, daha düşük kurulum maliyetleri ve daha küçük makine kabinleri için Avrupalı orijinal ekipman üreticilerinin (OEM) ihtiyacına cevap vermek üzere tasarlanmış kompakt bir AC çoklu sürücüdür.

Inovance Technology Europe’un AC sürücüler ve servolar için Stratejik Pazarlama Müdürü David Bedford Guaus şöyle diyor: “Şu anda Inovance Technology Europe için heyecan verici bir dönem. Arkamızda 3 milyar dolarlık küresel bir şirketin kaynaklarıyla, büyümek için Avrupa'ya büyük yatırımlar yapıyor, sürekli olarak yeni müşteriler kazanıyor ve yeni personel alıyoruz. Şu anda birçok sürücü ve otomasyon şirketinin aksine, ürünleri hemen ve çok kısa teslim süreleriyle tedarik edebiliyoruz.”

“Benim için Inovance hakkında özellikle heyecan verici olan iki şey var: Birincisi, tüm Avrupa’yı kapsayacak yeni bir şirket kurma yolunda büyük bir rol oynama şansı. Diğeri ise ürün yelpazemiz. 2021'de gelirlerimizin %9,4'ünü ve küresel çalışan sayımızın tam %20'sini Ar-Ge'ye yatırdığımız gerçeğinin de göz önüne koyduğu gibi, herhangi bir endüstriyel otomasyon şirketinin en eksiksiz ürün yelpazelerinden birine sahibiz. Ürün yelpazemiz şunları içermektedir: LV ve MV AC sürücüler, servolar, hareket kontrolü, PLC'ler, HMI'lar, CNC'ler, endüstriyel robotlar ve SCARA robotları. Eğer SPS fuarındaysanız buyrun gelin ve bizi salon 3A'daki 466 numaralı standımızda ziyaret edin. Sizinle tanışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz!”. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim