IFS, TARİHİNİN EN İYİ İLK ÇEYREK SONUCUNU ELDE ETTİ

YILLIK DÜZENLİ GELİRLER YÜZDE 26 ARTTI, NET GELİR 269 MİLYON EURO’YA ULAŞTI

  • Mayıs 28, 2024
  • 405 Görüntüleme
  • IFS, TARİHİNİN EN İYİ İLK ÇEYREK SONUCUNU ELDE ETTİ
    IFS, TARİHİNİN EN İYİ İLK ÇEYREK SONUCUNU ELDE ETTİ
  • IFS, TARİHİNİN EN İYİ İLK ÇEYREK SONUCUNU ELDE ETTİ
    IFS, TARİHİNİN EN İYİ İLK ÇEYREK SONUCUNU ELDE ETTİ

Global kurumsal iş uygulamaları şirketi IFS, 2024 yılı ilk çeyreğinin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre, yıllık düzenli gelirlerde (ARR) yüzde 26 ve cloud gelirlerinde ise yıllık yüzde 20 artış gösteren şirket, bu rakamlarla tarihindeki en iyi ilk çeyrek sonuçlarını elde etmiş oldu. IFS’in global sonuçlarına göre; şirketin 2024’ün ilk çeyreğindeki sürekli geliri yüzde 21 artışla 209 milyon Euro olurken, yine ilk çeyrek net geliri ise yüzde 16 artışla 269 milyon Euro olarak gerçekleşti. 

Global kurumsal iş uygulamaları şirketi IFS, 31 Mart 2024'te sona eren ilk çeyreğe ait mali sonuçlarını açıkladı. IFS yarım asra yakın tarihindeki en iyi başlangıç yaptığı yılın ilk  çeyrek sonuçlarına göre; şirketin düzenli gelirlerde (ARR) yıllık bazda yüzde 26, cloud geliri yıllık bazda yüzde 20 arttı. Lisans gelirlerindeki büyüme ise yıllık bazda yüzde 19 artış gösterdi. Aynı zamanda şirketin 2024’ün ilk çeyreğindeki lisans geliri, 2023’ün ilk çeyreğine göre yüzde 19 artışla 217 milyon Euro oldu. Şirketin 2024’ün ilk çeyreğindeki sürekli geliri, geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine göre yüzde 21 artışla 209 milyon Euro olurken; 2024’ün ilk çeyreğinde net geliri de geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 16 artışla 269 milyon Euro olarak gerçekleşti. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim