IAS Yöneticileri WCA Annual Conference’da Sektör Liderleri ile Buluştu

IAS Global İş Ortakları Yöneticisi Ahmet Özmen, firmaların yöneticileri, akademisyenler ile dekarbonizasyon ve kurumsal dijitalleşme konularında lider teknoloji firmaları için sunum gerçekleştirdi

  • Ekim 19, 2022
  • 672 Görüntüleme
  • IAS Yöneticileri WCA Annual Conference’da Sektör Liderleri ile Buluştu
    IAS Yöneticileri WCA Annual Conference’da Sektör Liderleri ile Buluştu
  • IAS Yöneticileri WCA Annual Conference’da Sektör Liderleri ile Buluştu
    IAS Yöneticileri WCA Annual Conference’da Sektör Liderleri ile Buluştu

IAS Yöneticileri, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai'de gerçekleşen WCA Yıllık Konferansı’nda global pazarda çimento endüstrisinin önde gelen firmaları ile bir araya geldi. IAS Global İş Ortakları Yöneticisi Ahmet Özmen, etkinliğe katılan firmaların yöneticileri, akademisyenler ile dekarbonizasyon ve kurumsal dijitalleşme konularında lider teknoloji firmaları için sunum gerçekleştirdi.

Dünya Çimento Birliği (The World Cement Association) tarafından bu yıl beşinci kez düzenlenen WCA Annual Conference Dubai’de gerçekleşti. ‘İklim Sorunuyla Başa Çıkmak: Karbon Kullanımının Azaltılması ve Maliyetlerin Düşürülmesi’ temasıyla bir araya gelen, global pazarda çimento endüstrisinde önde gelen firmaların yöneticileri, akademisyenler konularında lider teknoloji firmalarının katıldığı konferansta IAS IoT Ürün Müdürü İbrahim Tataroğlu, IAS Global İş Ortakları Yöneticisi Ahmet Özmen ve IAS Orta Doğu Ülke Teknik Koordinatörü Arda Coşkun ve IAS Orta Doğu Satış Yöneticisi Shabin Jinnah da yer aldı. 

Global liderler ve uzmanları bir araya getiren etkinlikte, endüstriyi karbondan arındırma ve karbon emisyonlarını azaltırken rekabet gücünü artırma çalışmaları gündeme getirildi: Çimento sektöründe global olarak faaliyet gösteren firmaların, 2030 ve 2050 yıllarındaki hedeflere erişebilmeleri için bugün atması gereken adımlar vurgulandı. IAS Global İş Ortakları Yöneticisi Özmen, ‘Dekarbonizasyonu Hızlandırmak Adına Dijital Olgunluktan Faydalanmak’ adlı workshopta yaptığı sunum ile katılımcılara canias4.0 teknolojileri çatısı altında sunulan caniasERP ve IoT ürünlerini tanıttı. Özmen, Bütünleşik Sistem ve Teknoloji yaklaşımı ile üretim yönetim süreçleri, işletmelerin yatay ve dikey tüm değer süreçlerinde dijitalleşme ve ERP ile senkronziasyon konularından bahsetti. Ayrıca, kurumsal dijitalleşme ile iklim değişikliğine sebep olan faktörleri minimize etmek, üretim süreçlerinin tamamının optimize edilerek hem canias4.0 IoT çözümü hem de caniasERP ile daha düşük maliyet ve düşük karbon ayak izi ile tüm üretim sürecinin anlık takibinin nasıl sağlanabileceğini açıkladı. 

IAS Yöneticileri, sektörün önde gelen firmalarından temsilcilerle birebir görüşmeler gerçekleştirerek, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı. 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim