Hypertherm, endüstriyel kesme inovasyonunda 50. yılını kutluyor

Buna ek olarak uzun süredir saklı tutulan zaman kapsülünün gün ışığına çıkartılması ve şirketin kurucusu Dick Couch’un katılımıyla gerçekleştirilecek kutlamaları da içerecek.

  • Şubat 14, 2018
  • 20371 Görüntüleme
  • Hypertherm, endüstriyel kesme inovasyonunda 50. yılını kutluyor
    Hypertherm, endüstriyel kesme inovasyonunda 50. yılını kutluyor
  • Hypertherm, endüstriyel kesme inovasyonunda 50. yılını kutluyor
    Hypertherm, endüstriyel kesme inovasyonunda 50. yılını kutluyor

Endüstriyel kesme sistemleri ve yazılımları üreticisi Hypertherm, uzun süreden beri bizimle olan müşterilerimize çok daha yüksek değer sunmak amacıyla tasarladığımız yeni programları kullanıma sunduğumuz endüstriyel kesme inovasyonunda 50. yılını kutluyor. Buna ek olarak şirketin yıllık etkinlikleri uzun süredir saklı tutulan zaman kapsülünün gün ışığına çıkartılmasını ve küresel merkezlerde şirketin kurucusu Dick Couch’un katılımıyla gerçekleştirilecek kutlamaları da içerecek.

Hypertherm, kurulduğu 1968 yılından bu yana, sürekli inovasyon anlayışıyla hareket edip verimliliği ve kârlılığı artıran tasarımlar geliştirerek müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmaktadır. Çalışanlarımızın %100 oranında aynı zamanda şirketimizin ortakları olduğu şirket yapımızla, işimizi büyütürken toplumu ve çevremizi de zenginleştirmeye dönük çalışmalarımızda üçlü kâr hanesi yönetimi yaklaşımını benimsiyoruz. Hypertherm’in Başkan ve CEO’su Evan Smith şöyle yorum yaptı: “Hypertherm’in odaklandığı nokta daima müşterilerimize işletim maliyetlerini azaltmalarında ve kesme performansını artırmalarında yardımcı olup kârlılıklarının yükselmesini sağlamak olmuştur. Bugün de yapmakta olduğumuz şey budur. Müşterilerimizle işbirliği içinde çalışıp işlerindeki hedeflerine uygun doğru çözümü bulmaları için onlara yardımcı oluyoruz.” Sayın Couch ise şunları dile getirdi: “Benimsediğimiz ‘Shaping Possibility’ şiarıyla kast ettiğimiz, müşterilerimizi vizyonlarını hayata geçirmelerinde desteklemektir. 50. yılımızı, bir dönüm noktasını temsil eden bu yıl, bundan sonraki 50 yıl için de verdiğimiz bu sözü misliyle yerine getirme azmine sahibiz.Geçtiğimiz 50 yıl içinde başardıklarımızdan dolayı çok gurur duyuyorum. Plazma sistemleri üreticisiyken küresel kesme çözümleri sağlayıcısı haline gelebildik. Daha da önemlisi, bunu bir yandan müşterilerimizin ve topluluklarımızın uzun vadeli çıkarlarını gözetirken, aynı zamanda temel değerlerini takip eden bağımsız bir şirket olarak gerçekleştirdik. Bunu, dünyada öncü endüstriyel kesme çözümleri sunmaya ve teknoloji ve servis alanlarında liderliğe dayanan uzun vadeli müşteri ilişkileri kurmaya dönük bağlılığını bugün dahi sürdürmekte kararlı olan çalışanlarının bizzat sahibi olduğu bir şirket haline gelme hedefimize ulaşarak başardığımızı bilmek memnuniyet vericidir.”

İki arabanın sığabileceği küçük bir garajda çalışmaya başlayan Sayın Couch ve Profesör Bob Dean, suyun bir plazma kesme nozuluna radyal olarak enjekte edilmesinin daha dar bir ark oluşturduğunu ve bunun da metalin daha doğru ve hızlı bir şekilde kesilmesini sağlarken ağır çapak oluşumu ve çift arklanma sorununu ciddi ölçüde azalttığını keşfetmişti. Bugün ise Hypertherm ürünleri dünyanın her yerinde bulunmakta, şirketin kesme sistemleri gemi, tren, hafriyat ekipmanı, büyük bina, stadyum, köprü inşasında ve çok daha fazla ürünün imalatında kullanılmaktadır.

Şirket müşteri odaklı inovasyonu ön planda tutmayı sürdürmektedir. Şirketin araştırma ve geliştirme çalışmalarına önemli miktarda yatırım yapmasıyla mühendislik ekipleri sektörde çığır açan sayısız teknolojiyi pazara sunma sorumluluğunu taşımaktadır. Bu teknolojiler arasında HyDefinition®, HyPerformance® teknolojileri ve kısa bir süre önce X-Definition™ Plazma işlemleri, yüksek verimli hava plazma ve uzun ömürlü sarf malzemesi teknolojilerinin sektöre kazandırılması sayılabilir. Su jeti ürünü türevleri, diğer markalarla kıyaslandığında, daha düşük bir toplam sahip olma maliyeti sunmak için genel aşındırma öğelerini ortadan kaldıran teknolojileri ve programlama süresini kısaltmak, kullanımı basitleştirmek ve en iyi sonuçları üretmek için tasarlanan yazılım geliştirmelerini içermektedir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim