Cumartesi, 20 Ocak 2018

Log in

Bütün içeriğe ve fonksiyonlara erişim
için lütfen giriş yapın.

Yeni Endüstriyel Ürünler

Hidrolik Sistem Çözümleri

Ağır İş Makinaları İçin Yenilikçi Ürün Ve Sistemler

Yayın tarihi Haziran 2, 2014 - ( görüntülenme)

tarafından Onur Dil

Çok küçük sızdırmazlık elemanlarından ve filtrelerden, güçlü hidrolik sistemlere kadar, yeni gelişmeler ağır iş makinelerinin güvenliğini, güvenilirliğini ve performansını geliştirmektedir. Bu öncü teknolojiler tasarımcılar için verim problemlerini çözerken operatörler için de üretkenlik kazançlarının yolunu açmaktadır. Parker, ağır iş makinelerindeki karmaşık zorlukların üstesinden gelmek için mühendislik ekipleriyle çalışarak on yılların mühendislik deneyimini kullanmaktadır. Son kullanıcıların sürekli değişen ihtiyaçlarına hitap etmek için OEM'lerle yürütülen ortak çalışmaların sonucunda ulaşılan bazı müşteri odaklı çözümlerdir.

Boru ve hortum bağlantı sistemi

Parker'ın EO-3 Bağlantıları her bir uygulama için özelleştirilmiştir. Bu bağlantılar aşağıdaki benzersiz özellikler sayesinde güvenilir boru ve hortum bağlantıları sunar: Doğru bağlantının görsel kontrolünü sağlayan gösterge ringleri. Daha az kastırma sağlayan kurulumu kolaylaştıran konik dişler. Daha iyi erişim için sekizgen somunlar.

Yüksek basınç hortumu

Kompakt Spiral Hortum geleneksel hortumlardan daha az güçle daha fazla bükülebilir. Bu, aynı zamanda daha yüksek dayanıklılık ve daha uzun hizmet ömrü sağlar. Dış çapı diğer hortumlardan yüzde 30 daha küçüktür ve bu yüzden takması kolaydır; geleneksel hortumdan yüzde 40 daha az malzeme kullanır. Parker Takip Sistemi (PTS), şirketlerin kendi uygulamalarında kullandıkları Parker ürünlerini takip etmelerini ve bu sayede bakım yapmalarını kolaylaştıran özel barkodlu etiketler ve RFID etiketlerle çalışır. PTS teknolojisi ile müşteriler hortumlarının tipini ve yaşını, üretim bilgilerini ve ne zaman değiştirilmesi gerektiğini takip edebilirler. Bu sistem, doğru parçaları doğru zamanda edinmeyi kolaylaştırarak gereksiz ve maliyetli duruş süresini azaltır.

Hızlı filtre değişimi

SNAPP filtreleri 140 beygire (bg) kadar güç sağlayan veya saatte 98 litreye (l/s) kadar yakıt akışı olan motorlar için tasarlanmıştır. Bu filtreler herhangi bir alete ihtiyaç duyulmadan , kolay geçme imkanı sunan kurulum işlemi sağlar, kendinden tahliyeli ve kolay denetleme için şeffaf bir haznelidir. SNAPP filtreleri sızıntısız olacak şekilde tasarlanmıştır.

Hidrolik silindir teknolojileri

Parker yakın zamanda hidrolik silindirlerde heyecan verici üç yenilik geliştirmiştir.

  • Intellinder - Intellinder hidrolik silindirler sensörün kontrolöre kadar tam konumunu (ne kadar hareket ettiğini değil) raporlayan mutlak konum sensörüyle tasarlanmıştır. Bu, sürekli kalibrasyon gereği olmadan daha fazla doğruluk ve süreklilik sağlar.
  • Global Kaplama Teknolojisi - Parker'ın Global kaplaması geleneksel nitrit veya krom kaplamanın korozyon dayanımının yedi kat fazlasını sağlar, toplam sahip olma maliyetini azaltır.
  • Lightraulics Kompozit Hidrolik - 380 bar basınç veya özel tasarımda 700 bara dayanabilme özelliğiyle, Lightraulics kompozit silindirler çelik dayanıklılığını son derece hafif olarak sağlamaktadır. Yüzde 60'a varan ağırlık tasarrufu, Lightraulics teknolojisini destekleyen sistemle elde edilirken, kompozitler ayrıca daha yüksek korozyon dayanımı ve maksimum verimlilik için daha hızlı ivmelenme avantajı sağlamaktadır.

Elektronik kontrollü eksen piston pompaları

Parker'ın P1/PD orta basınç eksen piston pompaları performans iyileştirmesi için elektronik kontrol sistemlerini kullanmaktadır. Bir ECU ile veya ECU olmadan çalışabilme ve tüm araç CAN veriyolu sistemlerini destekleme özelliğiyle P1/PD serisi, yük algılama özellikleri dahil olmak üzere çok çeşitli kontrol imkanı sunmaktadır.

Akış paylaşım teknolojisi

Yenilikçi VP120 yük algılamalı yön kontrol valfleri pompaya aşırı yüklenmelerin neden olduğu sorunları azaltmaya yardımcı olmak için akış paylaşım teknolojisini getirmektedir. Fonksiyon eklenebilmesi veya çıkarılabilmesi amacıyla modüler şekilde tasarlanmıştır ve hem load sense hem de load sense basınç kompanzasyonunu desteklemektedir.

Yol ve arazi motoru kontrolörleri

Hem AC indüksiyon hem de AC sabit mıknatıslı elektrikli motorları kontrol edebilmesiyle MB2 mobil kontrol hem yol hem de arazi uygulamaları için tasarlanmıştır ve hem elektrikli hem de hibrit elektrikli taşıt platformları için idealdir. 800 volt doğru akıma (VDC) ve 120 kilovat (kW) güce kadar kullanılabilir. Dijital, analog ve CAN veriyolu iletişimini destekler.

Hibrit ve elektrikli taşıt aktarma organları için gelişmiş motorlar

Dahili sabit mıknatıs tasarımı özelliğiyle, GVM çekiş motorları iki farklı boyutta gelmekte ve 900 newton metre (Nm) maksimum tork değeri sunmaktadır. Bunlar, çok çeşitli taşıt platformlarında tam elektrikli ve hibrit aktarma organları için tasarlanmıştır. GVM serisi, 15 ila 210 kW arasında değişen güç seviyelerinde en üst düzeyde performans sağlayabilme özelliğiyle öne çıkmaktadır. Zorlu koşullara dayanabilen poliüretan Parker'ın benzersiz Resilon 4300 poliüretanı diğer malzemelerden yapılan sızdırmazlık elemanlarından daha iyi malzeme performansı ve eleman tasarımı sağlamaktadır. Resilon 4300 daha güçlüdür ve diğer poliüretanlardan daha yüksek dayanım sunar ve hem aşırı yüksek hem de aşırı düşük sıcaklıklara dayanabilir. Havalandırma analı sızdırmazlık elemanı TriCom-HT ile kaplanmış havalandırma kanalı sızdırmazlık elemanları daha düşük oksidasyon oranına ve geleneksel olanlardan çok daha uzun servis ömrüne sahiptir. Bu elektro yüklü kaplama 1550°F'lik (843°C) maksimum sıcaklıklarda performans için kobalt nikel alaşımını krom karbit ile birleştirir. Ayrıca yağlama ve yüksek sertlik sağlamaktadır.


Ücretsiz Bilgi Talep et

Endüstri-Dunyasi.com hesabınız ile giriş yapınız

Yeni kayıt aç - Şifrenizi mi unuttunuz?

Lütfen iletişim bilgilerini doldurunuz
Sayfa Başına Gidin

Yeni kayıt aç - Şifrenizi mi unuttunuz?

Hakkında : Parker Hareket ve Kontrol Sistemleri Ticaret Ltd. Sti.

Şirket Profili

Adres - Telefon - Faks 'ı görüntüle

Kisikli Mahallesi Hanim Seti Sokak No:55
Yukari Dudullu
34692 Üsküdar

Tel.: +90-216 499 7081
Faks: +90-216 499 7077


Diğer web sayfalarımızda bu firma ilgili ürünler


Bu firmanın diğer ürünleri

Endüstri Dünyasına abone olun

5 yıldan fazla süredir Endüstri Dünyası, endüstriyel karar vericilerin kendi endüstriyel alanlarındaki yeni ürünler ve çözümler ile ilgili başvurdukları temel kaynak olmuştur.

Endüstri Dünyası’nı okuyun