Hassas Empedans Analizörü ve LCR Ölçer

Yarı iletken malzemelerin, bileşenlerin ve güneş pillerinin karakterizasyonu ile dielektrik spektroskopi, biyo-empedans ve mikroakışkanlar için

  • Hassas Empedans Analizörü ve LCR Ölçer
    Hassas Empedans Analizörü ve LCR Ölçer

5 MHz MFIA'nın piyasaya sürülmesiyle, Zurich Instruments yeni bir empedans analizörü ve hassas LCR metre türünü tanıttı. Enstrüman, geleneksel empedans analizörlerine kıyasla daha geniş bir frekans aralığında daha doğru (% 0.05 temel doğruluk) ve daha hızlı (ölçüm noktası başına 20 ms'ye kadar) ölçümlere izin veren Zurich Instruments'ın kanıtlanmış kilitleme amplifikatör teknolojisine dayanmaktadır.

MFIA empedans analizörü, 1 mHz ila 5 MHz frekans aralığında 1 mΩ ila 1 TΩ empedans ölçümleri için idealdir; DC ölçümleri de yapılabilir.

Cihazın LabOne kullanıcı arayüzü, empedans analizi için özel olarak tasarlanmış bir dizi yeni özellik ile birlikte gelir: Telafi Danışmanı, cihaz ve prob arasındaki istenmeyen parazit etkilerinin ortadan kaldırılmasıyla kullanıcıyı adım adım destekler; Güven Göstergesi, ölçüm parametrelerine dayalı olarak ölçümün güvenilirlik seviyesini hesaplar ve kritik durumlarda bir uyarı bayrağı belirler; Parametrik Süpürücü, ölçüm görevlerinin hızlı ve basit bir şekilde otomasyonunu sağlar.

Katıştırılmış bir web sunucusu, yazılım yüklemesini gereksiz kılar, cihaza bir web tarayıcısı üzerinden kolayca erişilebilir. Ölçüm verileri doğrudan PC'ye aktarılabilir ve programcılar için LabView, MATLAB, Python, .net ve C için API'ler ve örnekler dahil edilmiştir.

MFIA, yarı iletken malzemelerin, bileşenlerin ve güneş pillerinin karakterizasyonu ile dielektrik spektroskopi, biyo-empedans ve mikroakışkanlar dahil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesi için kullanılabilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim