Güvenli Enerji Kontrolü (SEC) Teknolojisi

  Sor / bana ulaş

Makine Ve Sistemler İçin Kapsamlı Koruma

Elektronik & Elektrik

Güvenli Enerji Kontrolü (SEC) Teknolojisi
Güvenli Enerji Kontrolü (SEC) Teknolojisi
Güvenli Enerji Kontrolü (SEC) Teknolojisi
Güvenli Enerji Kontrolü (SEC) Teknolojisi

Phoenix Contact, makineler ve tesisler için yıldırım ve aşırı gerilim korumasını daha da güçlü ve kalıcı hale getirmek amacıyla Güvenli Enerji Kontrolü (SEC) teknolojisini geliştirmiştir. Bu yeni kapsamlı seri ile yıldırım ve aşırı gerilim nedeniyle oluşan sistem arızalarına karşı ideal koruma sunulmaktadır.

İşletmeler için makine mühendisliği

Phoenix Contact, makine mühendisliği endüstrisinin ihtiyaçlarını birinci elden bilmektedir. Phoenix Contact, kendi işletme birimlerinin tamamını ve dünya genelinde ki tesislerinin kurulumunu destekleyen, 180 kişilik bir ekiple kendi makine mühendisliği departmanına sahiptir. Hizmet portföyü, işleme ve ambalajlama makineleri alanında manuel olarak işletilebilen cihazlardan, karmaşık imalat sistemlerine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu çalışma tarzı ile, makine ve sistem mühendisliğinde değişen eğilimleri ve ihtiyaçları belirleyip; kullanıcıyla doğrudan iletişim içerisinde yeni ürünleri hızlı bir şekilde geliştirerek uygulayabilmektedir. Güvenli Enerji Kontrolü teknolojisine sahip (kısaca SEC) yeni yıldırım ve aşırı gerilim koruma ailesi de bu bağlamda ortaya çıkmıştır. Bu seri; cihazlar, makine ve sistem mühendisliğinin gerekliliklerini ideal şekilde karşılamaktadır. Makine mühendisliği için yeni komponentler geliştirirken, sistem kullanıcılarının ve sistem mühendislerinin değişen beklentilerini de dikkate alarak gereklilikleri değerlendirmek uygun bir yaklaşımdır. Sistem kullanıcılarının perspektifinden, sistem kullanılabilirliği ve düşük bakım maliyetleri önemli kriterlerdir. Makine ve sistem mühendisleri için, daha kısa montaj süreleri ve modüler makine yapısı da önemli bir rol oynamaktadır. Phoenix Contact gibi komponent ve çözüm üreticileri, yeni ürün geliştirmede makine ve sistem mühendisliği için gerekli şartları mümkün olduğunca dikkate almalıdır.

Makine ve sistem mühendisliği için SEC teknolojisi

SEC teknolojili yeni yıldırım ve aşırı gerilim koruma ailesi, hem kullanıcıların hem mühendislerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ürün grubu; Tip 1, entegre sigortalı Tip 1, Tip 1+2, Tip 2 ve entegre sigortalı Tip 3 çok amaçlı ve birbiriyle uyumlu koruyucu bileşenler içermektedir. Akım taşıyan iletkenlerin giriş noktasında Tip 1 yıldırım akımı arestörü kullanılıp, makine ve sistem mühendisliğinde Tip 2 ve Tip 3 aşırı gerilim koruyucuları kullanılır. Ön sigorta istemeyen SEC teknolojili yeni aşırı gerilim koruması ailesinin yaygın kullanımı, mühendislere ve sistem kullanıcılarına önemli bir değer sunmaktadır. Phoenix Contact , ilave bir ön sigorta gerektirmeyen entegre sigortalı Tip 3 hassas koruma tasarladı. Tüm koruma devresi - yani, aşırı gerilim koruması ve sigorta - yatay bir aralıkta sadece 17,5 mm yer istediğinden, mühendislere kontrol panosunu monte ederken zamandan, maliyetten ve yerden kazandırmaktadır.

Tesisastçılar iki kat fazla tasarruf ediyor

Aynı zamanda SEC ailesinden yeni Tip 2 aşırı gerilim koruması da benzer bir avantaj sunmaktadır. Bu cihaz, 315 A'e kadar sigotalı sistemlerde, kendisine ait herhangi ayrı bir ön sigorta olmaksızın kullanılabilir. Cihaz, halen piyasadaki en ince aşırı gerilim koruma cihazlarından biri olduğundan, tesisatçı bu şekilde iki kat fazla tasarruf yapmaktadır. Örneğin, trifaze TN-S ağı, montaj rayı üzerinde 50 mm'den az yer gerektirir.

SEC serisinin geliştirilmesi sırasında montaj kolaylığına ve cihazların kullanım tarzına daha fazla dikkat gösterilmiştir. Daha büyük bir etiket yüzeyi ve iki yönlü fiş kullanma yeteneği ile daha iyi durum ekranı görünürlüğü ve daha kolay kullanım, bu cihaz ailesinin diğer avantajlarıdır. Makine ve sistem mühendisliğinde önemi gittikçe artan modüleriteye yönelik talep düşünüldüğünde, aynı zamanda fişlerin ve temel elemanların kodlanabilmesi de avantajlıdır. Farklı gerilim tipleri, aynı taban elemanı ile uyumlu olabilir. Bu durumda, örneğin, makine veya sistem mühendisi kontrol panosunu sadece bir taban elemanı ile önceden kurabilir. Sonrasında aşırı gerilim korumasına ihtiyaç duyup duymamasına bağlı olarak, öngörülen gerilim düzeyi için - örneğin, farklı uygulamalar için 120 V - doğru koruma fişi takılabilir. Bu durumda sistem kapsamlı bir korumaya sahip olur.

Özet

SEC teknolojili arestör ürün ailesinin geliştirilmesi sırasında, endüstri ve üretimden kaynaklanan gereklilikler uygulanmıştır. SEC ürün ailesi, bu cihazlar için üretim sürecinde kapsamlı son kontrollerle sağlanan uzun ömürlülük ve yüksek performansa odaklanmaktadır. Eğer SEC ailesi koruma devrelerinden biri için durum göstergesi değiştirme ihtiyacı sinyali verirse, bu değişim işlemi üretim tarihinden itibaren beş yıl içinde bedelsiz yapılır.

Tarihinde yayınlanan Ekim 11, 2016 - (199 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Phoenix Contact Elektronik Tic. Ltd. Sti.
Bulgurlu Mah Hanim Seti Sk No: 34 Büyük Çamlica 34 Üsküdar
- Turkey
+90-216 4810300
+90-216-4818300
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
Phoenix Contact; Sisteminizin nabzını tutun
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Aşırı gerilim koruması yeniden keşfedildi.
Phoenix Contact; Designline IP 65 Panel PC
Phoenix Contact; Ekonomik Yeni Seri UNO Güç Kaynakları
Phoenix Contact; Kolay Montaj Push-In Technology
Phoenix Contact; Trabtech ile Yıldırımdan Hızlı Olun!
Phoenix Contact; Dünyadaki ilk Akıllı UPS
Phoenix Contact; Sahayı Kontrol Odasına bağlıyoruz
Phoenix Contact; Sinyal veya Güç için Daima Doğru Bağlantı
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Phoenix Contact; Push-In Bağlantı Kolaylığı
Müşteriniz Mükemmel bir çözüm aradığında Phoenix Contact'a güvenin
Geleceği Bugünden Tasarlıyoruz
Baskının Kolay Yolu
İlgili Makaleler
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Euchner; İnsan ve Makine için Emniyet
IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
Şirket, kurulduğu günden bu yana yüksek performanslı metal oksit varistörünün Ar-Ge ve üretimine kendini adamıştır
Microchip; Kablolu ve Kablosuz Dünyaya Bağlanma
Microchip: IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
İnsan ve Makine için Emniyet
Microchip; Her Yerde Gönül Rahatlığıyla Her Şeyin Kontrolü
Siemens SIRIUS ACT Butonlar ve Sinyal Lambaları
Veri Merkezi İzleme ve Yönetim Sistemi
Weidmüller; SIL3 Güvenlik Röleleri
Zettlex; Precision in the Extreme
Staubli Konektör; Tam Güvenlik, Tam Koruma
Mükemmel Tasarım: SILAS
KG Serisi Kırmızı Emniyet ve Ana Kumanda Şalterleri
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
Silas Yatay Tip NH Sigortalı Yük Ayırıcıları
Geleceğin E3 Hali
Sınıfının En İyisi Çok İnce Tasarıma Sahip Pro-M Serisi Güç Kaynakları
2,4” IPS TFT Ekran
Dahili Alıcı-Verici İçeren Mikrodenetleyici
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
Her Ayrıntısı Mükemmel; Weidmüller Term Serisi
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
Klemens + Optokuplör = Termopto
Fiber Optik Tek Elden Çözüm; Güvenlik ve Esneklik Dahil.