Gömülü Bilgisayar Serisi

Güç ve Enerjiden, Makineden Makineye, İmalat Uygulamasına Çözümler

  • Tedarikçi Portwell BV
  • Temmuz 28, 2017
  • 421 Görüntüleme
  • Gömülü Bilgisayar Serisi
    Gömülü Bilgisayar Serisi

Portwell, Endüstriyel PC (IPC) ve gömülü bilgi işlem pazarlarında dünyayı öncü teknoloji yeniliği yaparak, Internet'in Şeylerini (IoT) akıllı ağ geçitleri ve kenar cihazları ile güçlendiren, yeni Box PC ve gömülü sistemler serisini, RS4U veya Sizin için Hazır Çözüm'ünü duyurdu. RS4U serisi, uygulama merkezli tasarımı ile oluşturulmuş, önceden yapılandırılmış sistem çözümleri portföyüne sahiptir: Kompakt ve sağlam Box PC'lerden Intel® Celeron® işlemci N3350'den (Kod adlı Apollo Lake) 6. nesil Intel® Core ™ işlemcilere (kod adı Skylake) kadar CPU'lu, son derece esnek ve ölçeklenebilir 4U 19" endüstriyel bilgisayarlara.

RS4U, çok yönlülüğü sağlar ve sahada kanıtlanmış özelliklerle hızlı Uygulama Geliştirme İşlemini Sağlar

RS4U-B641-P&E

14nm Intel® Celeron® işlemci N3350 (eski adıyla Apollo Lake) ile birlikte bir Type 6 COMe modülüne dayanan RS4U-B641-P & E, düşük güç tüketimiyle zorlayıcı bilgi işlem gücü ve grafik gücü sunar. 9-32V geniş menzilli DC giriş voltajlarına sahiptir ve zorlu uygulamaları destekler. Zorlu ortamlardaki kullanımıyla, 50G statik şok ve 5Grms dinamik titreşime dayanıklı tasarlanmıştır. Depolama ve güvenlik işlevleri entegre SPI ROM tarafından desteklenir. Hızlı bir dağıtım için CentOS 7, entegre 64GB SSD'ye önceden kurulmuştur.

RS4U-8172-M2M

Intel® Celeron® işlemci N3350 ile güçlendirilen RS4U-8172-M2M, düşük güç tüketiminde cazip bilgi işlem gücü ve grafik gücü sunar. Entegre TPM (Güvenilir Platform Modülü) ve geniş güç girişi (12 veya 19-24V DC) desteği ile, çeşitli pazarlar için M2M (makinadan-makineye) uygulamalardaki ağ geçidi görevlerini yerine getirmek için uygun maliyetli bir çözüm olarak tasarlanmıştır. RS4U-8172-M2M ayrıca 4GB DDR3L RAM ve 32GB M.2 özelliklidir. Entegre TPM (Güvenilir Platform Modülü) istikrarlı ve güvenli bir çalışma sağlar.

RS4U-8112-MES

RS4U-8112-MES, zaten desteklenen ECC belleğe sahip Intel® Xeon® işlemci E3-1225 v3'ün bulunduğu bir PICMG 1.3 Sistem Ana Bilgisayar Kartı / işlemci kartıyla doldurulan bir PICMG 1.3 arka plan sistemiyle oluşturulmuştur. Windows 7 ve hatta Windows XP desteği ile tasarlanan bu özellik, eski projeler için mükemmel bir çözümdür. Eski Windows sürümleriyle çalışmanın esnekliğine ek olarak, RS4U-8112-MES, eski destek için de ideal olan 9 PCI yuvasına sahiptir. Ayrıca, EtherCAT'li Intel® I210 Gigabit Ethernet denetleyicisi (isteğe bağlı, 3. parti sürücü desteği) içerir. Dahili eAPI işlevi, donanım izleme ve kontrol işlevlerini sağlayan gömülü bir denetleyici tarafından kontrol edilir.

RS4U-1703-IAC

RS4U-1703-IAC, güçlü bir 6. Nesil Intel® CoreTM i7-6700 işlemci (eskiden Skylake olan) tabanlı bir endüstriyel ATX anakartıyla tasarlanmış olup, yüksek bilgi işlem gücü isteyen uygulamaları hedef almaktadır. Önceden yapılandırılmış 8GB DDR4 esnek bir şekilde 64GB'a kadar genişletilebilir. Entegre çift Intel® Gigabit Ethernet Denetleyicisi I210, isteğe bağlı EtherCAT işlevini destekler. 2 x PCIe x16 uzatma yuvaları ek işlevler eklemek için daha fazla kapasite sağlar.

Bu dört RS4U platformunun her biri, farklı bir uygulamaya hazır özellik setiyle yapılandırılmış olmakla birlikte, ortak bir noktaları vardır - Portwell API (Uygulama Programlama Arayüzü) tarafından sağlanan yönetim ve kontrol işlevlerinin tüm avantajları. Özellikle, Portwell API, geliştiricilerin Portwell'in gömülü bilgi işlem platformlarının donanım kaynaklarına erişmesini ve kontrol etmesini sağlayan API işlevlerinin kapsamlı bir kütüphanesi görevini görmektedir. Geliştirme çabalarını ve doğrulama ve onaylama da dahil olmak üzere ilk tasarımlarda harcanan zamanı en aza indirmeye yardımcı olur. Aynı zamanda, donanım izleme ve kontrol işlevlerini etkinleştirir ve daha yüksek hizmet kalitesi, daha kolay bakım ve daha düşük bir toplam sahip olma maliyeti sağlar.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim