Gıdada Kullanılabilir Basınç Sensörü PM15

Bakım gerektirmeyen ve sağlam

  • Gıdada Kullanılabilir Basınç Sensörü PM15
    Gıdada Kullanılabilir Basınç Sensörü PM15

Hijyen, birçok proses-teknik kurulumda birinci önceliğe sahiptir, örn. yiyecek, içecek veya ilaç endüstrisinde. Bu aynı zamanda çok sayıda uygulamada kullanılan sensör teknolojisi için de geçerlidir.. 

G 1/2 bağlantılı yeni basınç sensörü PM15, endüstri çapındaki hijyen standartlarına ilişkin tüm onay gerekliliklerini karşılar ve bu tür uygulamalar için idealdir.
ifm, yeni PM15 basınç sensörü için benzersiz bir düz sızdırmazlık konsepti uyguladı. Bu sayede sensör, örneğin dozlama ve doldurma sistemlerinde sıklıkla kullanılan küçük borulara hijyenik şekilde entegre olur. Sensör bir G 1/2 dişe sahiptir ve bu nedenle pahalı adaptörler olmadan kurulabilir. Bu ayrıca kurulum sırasında ölü bir bant oluşmasını da önler. Böylece sensör, viskoz maddelerle de kullanılabilir ve CIP süreçleri için optimum temizlenebilirlik sağlar (Yerinde Temizleme). 

Basınç sensörü proses tarafında Elastomer conta olmadan tasarlandığından hiç bakım gerektirmez. Gömme ve sağlam seramik ölçüm hücresi, basınç dönüştürücü sıvı gerektirmez ve aşındırıcı maddelerin etkilerinin yanı sıra basınç ve vakum şoklarına da dayanır. Ayrıca sensör, 1 saate kadar 150 °C' ye kadar olan ortam sıcaklıklarını tolere eder. PM15, kayıpsız dijital sinyal iletimi için bir IO-Link arayüzüne sahiptir. Sensör, ölçülen değeri de IO-Link arayüzü üzerinden iletilen bir sıcaklık ölçümüne de sahip olduğundan, ek bir sıcaklık sensörüne gerek yoktur. ifm, her sensör için ücretsiz olarak indirilebilen bir fabrika sertifikası sağlar.

    

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim