Geleceğin Fabrikaları için Otomasyon Çözümleri

  Sor / bana ulaş

u-control 2000 web ve u-create web yazılım portföyü ile uygun mühendislik ortamında esnek bir kontrol sistemi

Elektronik & Elektrik, Otomasyon & Robotik

Geleceğin Fabrikaları için Otomasyon Çözümleri
Geleceğin Fabrikaları için Otomasyon Çözümleri

Dünya genelinde sürekli artan veri hacimlerinin büyümesi daha güçlü ve esnek kontrol çözümlerini gerektiriyor. Elektriksel bağlantılar, sinyal, veri, güç dağıtım ve işlenmesi konularında sunduğu endüstriyel çözümlerle sektörün öncü global markaları arasında yer alan Weidmüller ise u-control web 2000 ve u-create yazılım portföyü ile otomasyon sistemlerinin dijitalleştirilmesi için entegre bir hizmet sunuyor. Piyasadaki en kompakt ve en esnek kontrol sistemlerinden biri olarak ön plana çıkan u-control 2000 web, “Security by Design (Tasarımla Güvenlik)” konsepti ile birinci sınıf güvenlik sağlıyor. Geleceğe dönük mühendislik için web tabanlı mühendislik yazılımı ürünü olan u-create web ise makine ve tesis üreticilerine küçük ve orta ölçekli üretim tesislerinin otomasyonunu kolaylaştıran güvenli kontrol yazılımı imkânı tanıyor.

Makine ve tesis mühendisliğindeki hızlı gelişmelere ayak uydurmak için sadece verimlilik yeterli olmuyor, aynı zamanda yüksek derecede esnek olan otomasyon ve dijitalizasyon çözümlerine de ihtiyaç duyuluyor. Dünya genelinde sürekli artan veri hacimlerinin büyümesi daha güçlü ve esnek kontrol çözümleri gerektiriyor. Weidmüller ürün ailesinde yer alan u-control web ve u-create web yazılım portföyü ise uygun mühendislik ortamıyla birlikte otomasyon ve dijitalizasyon için esnek bir kontrol sistemi olarak öne çıkıyor. 

Kontrol ünitesinden bağımsız güvenli bir ortam
Modern IoT uygulamaları için otomasyon teknolojisinin giderek daha güçlü ve uyarlanabilir olması gerekiyor. Dünya çapında ağ oluşturma, üretim tesislerinde artan esneklik, veri ve bilgi alışverişi göz önüne alındığında Weidmüller, u-create web ile tesis ve makine üreticisi için yeni ve daha esnek bir otomasyon çözümü olan u-control 2000 web’ i sunuyor. Kontrol ünitesi donanımı u-control 2000 web, 624 MHz saat frekansına ve maksimum 512 Mbyte dahili belleğe sahip güçlü ve çift çekirdekli ARM A9 işlemcisi ile öne çıkıyor. Uygulama programının çalışma belleği 64 MB olan u-control 2000 web, 32 GB'a kadar veri ve bilgi harici bir mikro SD bellek kartında da saklanabiliyor. 

Birden fazla arayüz seçeneği ile farklı alanlara özel çözümler
Kontrol ünitesi gerçek zamanlı saat için pil yuvası ile donatılan u-control 2000 web, haberleşme ve mühendislik için farklı arayüzlere sahip. Mühendislik yazılımı ile iki RJ45 soketinden biri aracılığıyla bir tarayıcı yardımıyla başlatılan u-control 2000 web, sistemin programlanması tamamlandıktan sonra Ethernet TCP / IP protokolü aracılığıyla bir üst seviye kontrol ünitesi veya bir ERP sistemi ile veri alışverişi yapılabilmesine imkân tanıyor. İkinci RJ45 soketi ise Master/Slave fonksiyonlu bir network sistemi oluşturmak gibi gelecekteki genişletmeler için kullanılıyor. Kontrol ünitesi ayrıca dataların programlanmasına veya çağrılmasına izin veren bir USB bağlantısı içeriyor. 24 V DC güç kaynağı hem kontrolcü donanımını hem de maksimum 64 farklı u-remote modülü için ayrı giriş ve çıkışları besliyor. Sistem ve modül beslemeleri u-control 2000 web'in üzerinde entegre bir şekilde bulunuyor. Sistem ayrıca güvenlik uygulamaları için de kullanılabiliyor. Makineleri kontrol ünitesinden bağımsız olarak güvenli bir duruma getiren u-remote emniyet-güç-besleme modülleri devreye girerken, uygulama programı için gerekli güvenlik dışı sinyaller u-remote arka panel veri yolu üzerinden u-control web' e iletiliyor.

u-control 2000 web ile kompakt ve esnek kontrol sistemi
u-control 2000 web piyasadaki en kompakt ve en esnek kontrol sistemlerinden biri olarak öne çıkıyor. Denetleyicilerin modüler tasarımı u-remote uzak I / O sistemi'ne dayanıyor ve u-mation ailesinden diğer bileşenleri dahil etmek için ihtiyaç temelli genişlemeye izin veriyor. 54 mm genişliğe rağmen u-control; çok sayıda bağlantı seçeneği, güçlü bir çift çekirdekli CPU, 512 Mbyte RAM, 4 GB flash bellek ve 32 GB'a kadar mikro SD kart için alan sunuyor. “Security by Design (Tasarımla Güvenlik)” konsepti ile sürekli testler ve titiz standartlar uygulanarak uygulamalar için birinci sınıf güvenlik sağlanıyor.

Kurulum gerektirmeyen mühendislik yazılımı
Küresel ağlar, artan veri alışverişi ve müşteriye özel üretim daha esnek otomasyon çözümleri gerektiriyor. Weidmüller tarafından piyasaya sürülen esnek ve geleceğe dönük mühendislik için web tabanlı mühendislik yazılımı ürünü olan u-create web, makine ve tesis üreticilerine küçük ve orta ölçekli üretim tesislerinin otomasyonunu kolaylaştıran açık web tabanlı ve güvenli kontrol yazılımı sağlıyor. u-create web mühendislik yazılımının geliştirilmesinde temel olarak açık ve platform bağımsız web teknolojileri (HTML5, CSS3, JavaScript) kullanılıyor. OPC UA Server, OPC UA Client ve u-create visu gibi ek yazılım modülleri ile genişletilebilen u-create web, bir web tarayıcısında çalışabiliyor ve kurulum gerektirmiyor. Bu sayede donanımdan ve işletim sisteminden bağımsız olarak yapılandırılıyor. 

Lisans gerektirmeyen web tabanlı mühendislik yazılımı u-create web, bir web tarayıcısı üzerinden, platformdan veya ekipmandan bağımsız programlama yapılmasını sağlıyor. HTML5 gibi standartlaştırılmış web teknolojilerini kullanan u-create web, ek yazılım uygulamaları ile genişletilme imkanına da sahip. IEC 61131-3 programlama standardını içeren u-create web, güvenliğe odaklanan tasarım konsepti sayesinde maksimum güvenlik sağlıyor. Entegre mühendislik aracı kurulum gerektirmeden hızlı devreye alma işlemini sağlarken, fonksiyon blokları ve sürükle bırak yöntemi ile kolay programlamaya imkân tanıyor.
 

Tarihinde yayınlanan Eylül 25, 2020 - (856 Görüntüleme)
Tedarikçi Onur Dil
Weidmüller Elektronik Tic. Ltd. Sti
Kavacik Mahallesi Orhan Veli Kanik Cad. No:9/1
34830 Beykoz - Turkey
+90-216 5371070
+90-216 5371077
Tüm şirket profilini görün
Tanım

Weidmüller, endüstriyel ortamda Enerji-, Sinyal-, Veri-aktarımı, işlenmesi ve bağlantı teknolojisi komponentleri konusunda uluslararası pazarda başarılı ve lider üreticilerdendir.

Weidmüller, bağlantı teknolojisi ürünleri ve Elektronik modüllerini geliştirip üretmekte ve tüm dünyada piyasaya sunmaktadır. Endüstriyel uygulama profesyonellerinden oluşan global bir ağa sahip olan weidmüller mühendislik hizmetleri sunmakta ve uygulamaya özel çözümler geliştirmektedir.

Komple ürün portföyümüz ve diğer hizmetlerimiz müşterilerimizin ürünlerinin değerini artırarak rekabet gücünü ve pazar payını yükseltmektedir.

Güçlü bir uluslararası yapıya sahip olan Weidmüllerin, 80’den fazla ülkede pazarlama ağı, mümessillikleri ve üretim tesisleri bulunmaktadır.

Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
Weicos (Weidmüller Connection System)
Weidmüller, FieldPower Control
Weidmüller DC Sinyal İzleme Kutusu
Weidmüller; Klippon TB Serisi
Weidmüller; Otomatik Makinalar- Kablo Soyma ve Yüksük Sıkma
Weidmüller; UPS Kontrol Ünitesi, Buffer Modülü ve Akü Birimi
Weidmüller; MICROOPTO Serisi Solid-State Röle
Weidmüller; SIL3 Güvenlik Röleleri
Digi Check Pro, Weidmüller'den yeni nesil iki kutuplu Voltaj Ölçme Cihazı
Her Ayrıntısı Mükemmel; Weidmüller Term Serisi
Her Ayrıntısı Mükemmel; Weidmüller Term Serisi
Klemens + Optokuplör = Termopto
Klemens + Optokuplör = Termopto
Klemens + Optokuplör = Termopto
İlgili Makaleler
Sipariş Üzerine Üretim Yapan Firmalar da Artık E-ticarete Atılabilir
Cobot pazarı 2030 yılında 24 milyar doları aşacak
Webinar | HARTING Demiryolu Çözümleri
Microsoft Security Çözümleri ile kurumunuzu tehditlere karşı koruma
SCADAfence Platformu
IAS’nin Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Hakan Karabiber BT yatırımları üzerine söyleşi
Yerli E-Life EPC Serisi Panel PC
Bluetest, R&S CMX500 5G Radyo İletişim Test Cihazı
EPC- Empa Elektronik GaN Webinar Serisi Başlıyor
Endüstride asıl devrim 5G ile yaşanacak
WIN EURASIA HİBRİT FUARI 2021
EMPA COMMUNİTY: HER SEVİYEDEN ELEKTRONİK MERAKLISI İÇİN AÇIK BİR TOPLULUK
empa store: Elektronik Çözüm Ortağınız
Anybus fieldbus ve Endüstriyel çözümleriyle tüm endüstriyel ağlara kolay bağlantı
Görünmeyeni Görünür Kılan Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS)Siber Güvenlik Platformu
TUNA Tartı ve Elektronik Sistemler: Türkiye'nin LOADCELL Markası
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
B&R Endüstriyel Otomasyon Katalog
Veri Merkezi İzleme ve Yönetim Sistemi
Kompakttan karmaşığa; Ölçeklendirilebilir  Beckhoff CNC.
Emikon; Anybus ile Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Yeni Sektörler İçin Çözümlerinizi Denetim Panellereiyle Bütünleştirin
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Endüstriyel HMI Yüzü Değişiyor
Günmak Kawasaki Robotlar; Üretimin İşbilen Teknik Elemanları
TXLN Serisi - Metal Muhafazalı AC/DC Güç Kaynakları
WIN EURASIA HİBRİT FUARI 2021
empa store: Elektronik Çözüm Ortağınız
Görünmeyeni Görünür Kılan Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS)Siber Güvenlik Platformu
TUNA Tartı ve Elektronik Sistemler: Türkiye'nin LOADCELL Markası
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
2,4” IPS TFT Ekran
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise