Endüstri 4.0, HANNOVER MESSE 2018'de bir sonraki aşamaya geçiyor

  Sor / bana ulaş

"Entegre Endüstri - Bağlan & Birlikte Çalış" ana temasıyla 2018 Fuarı, bu gelişimin potansiyelini vurguluyor

Endüstri 4.0

Endüstri 4.0, HANNOVER MESSE 2018'de bir sonraki aşamaya geçiyor
Endüstri 4.0, HANNOVER MESSE 2018'de bir sonraki aşamaya geçiyor

İnsanlar, makineler ve IT, yarının fabrikalarının temel taşlarıdır. Bununla birlikte, yalnızca ağ bağlantısı ile tam potansiyellerine ulaşacaklardır. Fabrika ve enerji teknolojileri her zamankinden daha verimli. Veri analizi de öyle. Endüstriyel IT platformları piyasaya giriyor. Yapay zeka ve makine öğrenimi, makinelerin karar vermelerini sağlar. Mühendisler tüm üretim zincirlerini dijital olarak simüle eder. Endüstriler arasındaki sınırları bulanıklaştıran yeni oyuncular ve yeni iş modelleri ortaya çıkıyor.

Ana tema

Ana tema "Entegre Endüstri - Bağlantı ve İşbirliği" birçok endüstri dalıyla ilgilidir. Örneğin, her büyüklükteki şirketler, insan-robot işbirliğini kolaylıkla kullanabilir. Üreticiye ve müşteri verilerine bağlı bir ürünün sanal bir gösterimi olan dijital ikiz, üretim süreçlerini optimize eder.

Enerji

Enerji, sayısallaştırmanın ve ağlaşmanın hızla ilerlediği bir diğer alan. Örneğin, sanal enerji santralleri, çeşitli üreticilerin enerjisini elektrik şebekesine tam olarak besler. Veya enerji geçişi ve mobilite alanlarında, elektrikli araçlar enerji depoluyor ve daha sonra ızgaradaki dalgalanmaları dengelemek için elektriklerini tüketicilere dağıtabiliyor.

Akıllı Besleme ve yeni bağlanabilirlik

Dijitalleştirme çağındaki Akıllı Tedarik, sanayi alt yüklenicileri için yeni perspektifler açar: Tedarik zinciri yönetimi, eşzamanlı mühendislik, optimize edilmiş üretim işlemleri ve en düşük hata oranı - tedarikçiler ve müşteriler birbirlerini kalkınma ortakları olarak görüp işbirliği yaptığında mümkün olur . Yeni bağlantı, fabrikadaki işçilerin rolünü de değiştiriyor; şimdi, ilgili tüm üretim ve makine verilerine doğrudan erişebiliyorlar. Akıllı makineler karar vermelerinde onlara destek olur.

Endüstriyel IT platformları

Endüstriyel IT platformları çok önemli bir rol oynamaktadır. İlgili sektör uzmanlığı ile birlikte, farklı kaynaklardan büyük miktarda verilerin toplanması, analizi ve bir araya getirilmesi, geleneksel endüstri sınırlarını aşan internet tabanlı hizmetleri geliştirmeyi mümkün kılmaktadır.

Endüstri 4.0

Endüstri 4.0, lojistik firmalarına yönelik taleplerin yanı sıra üretim lojistiğini de değiştiriyor. Müşteriler tek tek bir kaynaktan bireysel çözümler istemektedir. HANNOVER MESSE ile paralellik gösteren intralogistics fuar gösterisi CeMAT bu eğilimi yansıtıyor. Sonuç olarak, Hannover Fuar Merkezi'ndeki ziyaretçiler, "Endüstri 4.0, Lojistik 4.0 ile karşılaştı" deneyiminden yararlanacak.

Bağlantı ve işbirliği örnekleri

Yukarıdakilerin hepsi, dünyanın dört bir yanından gelen şirketlerin HANNOVER MESSE 2018'de sergilenecek bağlantı ve işbirliği örnekleridir. Ayrıca, 80'den fazla konferans ve forum, ana temayı keşfedecek ve bir kez daha HANNOVER MESSE'yi endüstrinin yenilik platformu ve trendlerin katalizörü olarak kabul edecektir. Bu fuar için ücretsiz bileti bu linki tıklayarak edinebilirsiniz.

Tarihinde yayınlanan Şubat 9, 2018 - (17005 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
İlgili Makaleler
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
Serdar Plastik Canias 4.0 Teknolojilerini Tercih Etti
Sipariş Üzerine veya Stoka Üretimde 1C:Drive ERP çözümü
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Wirepas Mesh ve Murata MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülü ile birleşimi
Üretimde Dijitalleşmenin Geleceği Masaya Yatırıldı
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Yeni nesil üretim tedarik platformu tridi.co ile Türkiye’nin üretim kapasitesi birleşiyor
WIN EURASIA Hybrid, 10-13 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenecek
Türkiye Endüstride 5G Kullanımıyla Dünyadaki Dönüşüme Liderlik Edecek
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Bosch Rexroth; Akıllı Telefon Otomasyonu
Bosch Rexroth'tan Geleceğin Fabrikaları ve Yeni ctrlX AUTOMATION Çözümleri
EMPA Electronics; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Ölçeklenedirilebilir ve Akıllı Otomasyon Portföyü
Logosoft; Bugünün Dijital Dünyasını İnşa Edin
Ak Gıda SAP Dijital Dönüşümünü  Renova ile Gerçekleştirdi
Canias; ERP Çözümlerimiz ile Firmanızı Geleceğe Taşıyın. Endüstri 4.0