Endüstri 4.0, HANNOVER MESSE 2018'de bir sonraki aşamaya geçiyor

  Sor / bana ulaş

"Entegre Endüstri - Bağlan & Birlikte Çalış" ana temasıyla 2018 Fuarı, bu gelişimin potansiyelini vurguluyor

Endüstri 4.0

Endüstri 4.0, HANNOVER MESSE 2018'de bir sonraki aşamaya geçiyor
Endüstri 4.0, HANNOVER MESSE 2018'de bir sonraki aşamaya geçiyor

İnsanlar, makineler ve IT, yarının fabrikalarının temel taşlarıdır. Bununla birlikte, yalnızca ağ bağlantısı ile tam potansiyellerine ulaşacaklardır. Fabrika ve enerji teknolojileri her zamankinden daha verimli. Veri analizi de öyle. Endüstriyel IT platformları piyasaya giriyor. Yapay zeka ve makine öğrenimi, makinelerin karar vermelerini sağlar. Mühendisler tüm üretim zincirlerini dijital olarak simüle eder. Endüstriler arasındaki sınırları bulanıklaştıran yeni oyuncular ve yeni iş modelleri ortaya çıkıyor.

Ana tema

Ana tema "Entegre Endüstri - Bağlantı ve İşbirliği" birçok endüstri dalıyla ilgilidir. Örneğin, her büyüklükteki şirketler, insan-robot işbirliğini kolaylıkla kullanabilir. Üreticiye ve müşteri verilerine bağlı bir ürünün sanal bir gösterimi olan dijital ikiz, üretim süreçlerini optimize eder.

Enerji

Enerji, sayısallaştırmanın ve ağlaşmanın hızla ilerlediği bir diğer alan. Örneğin, sanal enerji santralleri, çeşitli üreticilerin enerjisini elektrik şebekesine tam olarak besler. Veya enerji geçişi ve mobilite alanlarında, elektrikli araçlar enerji depoluyor ve daha sonra ızgaradaki dalgalanmaları dengelemek için elektriklerini tüketicilere dağıtabiliyor.

Akıllı Besleme ve yeni bağlanabilirlik

Dijitalleştirme çağındaki Akıllı Tedarik, sanayi alt yüklenicileri için yeni perspektifler açar: Tedarik zinciri yönetimi, eşzamanlı mühendislik, optimize edilmiş üretim işlemleri ve en düşük hata oranı - tedarikçiler ve müşteriler birbirlerini kalkınma ortakları olarak görüp işbirliği yaptığında mümkün olur . Yeni bağlantı, fabrikadaki işçilerin rolünü de değiştiriyor; şimdi, ilgili tüm üretim ve makine verilerine doğrudan erişebiliyorlar. Akıllı makineler karar vermelerinde onlara destek olur.

Endüstriyel IT platformları

Endüstriyel IT platformları çok önemli bir rol oynamaktadır. İlgili sektör uzmanlığı ile birlikte, farklı kaynaklardan büyük miktarda verilerin toplanması, analizi ve bir araya getirilmesi, geleneksel endüstri sınırlarını aşan internet tabanlı hizmetleri geliştirmeyi mümkün kılmaktadır.

Endüstri 4.0

Endüstri 4.0, lojistik firmalarına yönelik taleplerin yanı sıra üretim lojistiğini de değiştiriyor. Müşteriler tek tek bir kaynaktan bireysel çözümler istemektedir. HANNOVER MESSE ile paralellik gösteren intralogistics fuar gösterisi CeMAT bu eğilimi yansıtıyor. Sonuç olarak, Hannover Fuar Merkezi'ndeki ziyaretçiler, "Endüstri 4.0, Lojistik 4.0 ile karşılaştı" deneyiminden yararlanacak.

Bağlantı ve işbirliği örnekleri

Yukarıdakilerin hepsi, dünyanın dört bir yanından gelen şirketlerin HANNOVER MESSE 2018'de sergilenecek bağlantı ve işbirliği örnekleridir. Ayrıca, 80'den fazla konferans ve forum, ana temayı keşfedecek ve bir kez daha HANNOVER MESSE'yi endüstrinin yenilik platformu ve trendlerin katalizörü olarak kabul edecektir. Bu fuar için ücretsiz bileti bu linki tıklayarak edinebilirsiniz.

Tarihinde yayınlanan Şubat 9, 2018 - (25 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
İlgili Makaleler
Mitsubishi Electric Enerji Tasarrufu Haftası’nda çevresel duyarlılığa dikkat çekti
CES 2018: Bosch geleceği akıllı şehirlerde görüyor
Boğaziçi Üniversitesi Endüstri 4.0 Platformu üniversite-sanayi işbirliği
Kompakt, Bağlı, Kapanabilir: UniStream 5 "
Üretim Yürütme Yazılımı (MES)
PLC+HMI+I/O
Sanayi 4.0’a Uyumlu Yeni Nesil Çözümler
Ermaksan 3 kıtada aynı anda ülkemizi temsil ediyor
CWIEME İstanbul, kendisini Türkiye'deki iş dünyasına giriş kapısı olarak tanıtıyor.
IFS, Petrol ve Gaz Sektörü EAM yazılımlarında üst üste altıncı kez pazar lideri
Endüstri 4.0 ile artan üretkenlik= Harika
Nesnelerin İnterneti (IoT) için Sağlam Gömülü Çözümler
OMRON; Üretime inovasyon getiriyoruz.
Bosch Rexroth; Geleceğin üretimini bugünden gerçekleştirmek...
Axiomtek; Geleneksel ve Yenilenen Enerji için Endüstriyel IoT Çözümleri
Axiomtek; Yenilenebilir enerji için IoT& M2M çözümleri
Axiomtek; İletişim & Hareket Kontrolü için Endüstriyel IoT Çözümleri
sps ipc drives Elektrik Otomasyon için 27. Uluslararası Fuar
Akıllı IOT Çözümleri Sensörler, Test & Ölçüm
Bosch Rexroth; Endüstri 4.0 ile artan üretkenlik= Harika