Electronica 2022; Elektroniğin Geleceğinde Sürdürülebilirlik

Uluslararası elektronik endüstrisi 15-18 Kasım 2022 tarihleri arasında Münih fuar merkezinde

  • Electronica 2022; Elektroniğin Geleceğinde Sürdürülebilirlik
    Electronica 2022; Elektroniğin Geleceğinde Sürdürülebilirlik
  • Electronica 2022; Elektroniğin Geleceğinde Sürdürülebilirlik
    Electronica 2022; Elektroniğin Geleceğinde Sürdürülebilirlik
  • Electronica 2022; Elektroniğin Geleceğinde Sürdürülebilirlik
    Electronica 2022; Elektroniğin Geleceğinde Sürdürülebilirlik

Electronica 2022, "Driving sustainable progress" sloganıyla, uluslararası elektronik endüstrisini 15-18 Kasım 2022 tarihleri arasında Münih fuar merkezinde bir kez daha bir araya getirecek. Dünyanın önde gelen ticaret fuarında, start-up'lardan küresel şirketlere kadar katılımcılar, elektroniklerin gelecekteki sosyal sorunlar için sürdürülebilir teknolojiler adına geliştirilen ürünler ve çözümler sergilenecektir. Fuar aynı zamanda ziyaretçi ve katılımcılarına konferanslar ve forumlar içeren kapsamlı bir destek programı sunuyor.
Maalesef electronica 2020 fuarımızı tamamen sanal bir etkinlik olarak gerçekleştikten sonra, electronica 2022 yine yüksek düzeyde katılımcı ilgisi kaydetti ve Münih sergi merkezindeki 13 salonu şimdiden doldurduk. 

Uluslararası pazar oyuncuları için yine buluşma zamanı
Bugüne kadar, Arrow, Avnet, Bosch, Harting, Infineon, NXP Semiconductor, Phoenix Contact, Rohde ve Schwarz, Samsung, Schweizer Electronic, STMicroelectronics, TDK, Electronics ve Würth gibi sektördeki tüm önemli distribütörler ve üreticiler elektronika 2022'de temsil edilecek. Almanya dışından gelen katılımcıların oranı her zamanki gibi oldukça yüksek. Şimdiye kadar 40 tan fazla ülkeden katılımcı firma kayıtlarını yaptırmış durumda. 

HARTING Teknoloji Grubu Başkanı ve electronica'nın yeni Danışma Kurulu Başkanı Sayı, Philip Harting’a göre “Endüstri için en önemli iş platformu ve birinci sınıf bir ağ oluşturma etkinliği olan electronica 2022'yi dört gözle bekliyor. Sonunda, yenilikçi ve sürdürülebilir çözümlerimizi uluslararası bir ticaret kitlesine yeniden sunma ve sektörü hareketlendiren trendler hakkında kişisel olarak fikir alışverişinde bulunma fırsatına sahibiz.”

ZVEI Derneği Genel Müdürü ve Elektronik Bileşenler ve Sistemler Başkanı Michael Dehnert'e göre; Elektronik ve dijital endüstrisi, 2020 pandemi yılında satışlardaki düşüşün ardından ekonomik olarak toparlandı ve gelecek konusunda iyimser. "Elektrifikasyon ve dijitalleşmenin iki büyük mega trendi doğrudan sektörümüzle bağlantılı olduğundan, elektronik ve dijital endüstrinin önemi sürekli artıyor. ZVEI bunu, electronica 2022'de gösterecek" Alman elektronik ve dijital endüstrisindeki iş ortamı, devam eden malzeme sıkıntısına rağmen yukarı doğru hareket ediyor. Sektör, 2021'de 200 milyar avro civarında gelir kaydetti, bu da bir önceki yıla göre yüzde 9,8'lik bir artış anlamına geliyor. Geçen yıl COVID-19 pandemisinden de etkilendiği için bu rakamlar daha da dikkat çekici. 

elektronika destek programı: Insight – Perspective – Outlook
Endüstriyi harekete geçiren şey, elektronika 2022'deki bilgi aktarımı ve profesyonel değişime odaklanan birinci sınıf destek programları. Electronica Konferanslarının bir parçası olarak uzmanlar, otomotiv, gömülü platformlar, kablosuz sistemler ve uygulamalar alanlarındaki güncel trendleri ve gelişmeleri tartışıyor. Ayrıca yenilik olarak “World Ethical Forum” Dünya Etik Formu ve electronica ile işbirliğinde kurulan elektronika Fast Forward start-up platformunda seçilmiş genç şirketlere ortak bir stantta kendilerini tanıtma ve Fast Forward Ödülü'nü kazanma fırsatı veriyor. elektronika kariyer platformu, sektörde süregelen kalifiye işçi eksikliğini gidermek için genç yetenekleri ve katılımcıları hem dijital olarak hem de yerinde işe alma ile bir araya getirmek istiyor. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim