DMT-500 5 Eksenli Dik İşleme Merkezi

Dahlih’ten Kompleks Parçalarınıza Mükemmel Çözüm

  • DMT-500 5 Eksenli Dik İşleme Merkezi
    DMT-500 5 Eksenli Dik İşleme Merkezi
  • DMT-500 5 Eksenli Dik İşleme Merkezi
    DMT-500 5 Eksenli Dik İşleme Merkezi

İş parçası şekillerinin karmaşıklığı, parça işlemedeki yüksek katma değerlerden ötürü, yüksek hız, üstün hassasiyet ve kullanım kolaylığı sağlayan 5-eksen kontrollü işleme merkezlerine son yıllarda gittikçe artan bir talep oldu. 1960 yılından itibaren teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, sürekli ürün kalitesini geliştiren Tayvan’ın önde gelen İşleme Merkezi imalatçılarından Dahlih; bu talepler doğrultusunda 5 eksenli çok amaçlı işleme merkezi DMT-500 model tezgahını geliştirerek kullanıcıların beğenisine sunmuştur. Tornalama ve frezeleme operasyonlarını tek bağlamada yapabilen DMT-500 tezgahı, bu sayede işleme zamanını kısalttığı gibi, pozisyonlamadan kaynaklanabilecek ölçüsel hataları da önler. Çok eksen işleme ile tornalama, frezeleme ve delme operasyonları çok hızlı bir şekilde tamamlanır. 3 eksen hareketi de masura lineer kızak sistemi ile yapılmaktadır. Kolon hareketinde lineer kızağın bir tanesi yukarı diğeri aşağıya konumlandırılmıştır. Bu kızak yapısı ile birlikte ilerleme hızı artırılmış ve rijit gövde yapısı sağlanmıştır. Yapısal rijitlik ve istikrarı sağlamak için, makinanın ana döküm parçaları gelişmiş “sonlu elemanlar analizi (FEM)” ile analiz edilir. Bu gelişmiş yapı analizi ile, ideal makine dizaynı elde edilir. Fener milinin açısal hareketi direk bağlı olan motor yardımıyla yapılmaktadır. Fener mili 150° açı ile hareket edebilmektedir. Fener milinde açısal pozisyonlama hassasiyetini yakalamak için hidrolik fren diski mevcuttur. Fener mili kafa hareket mekanizması endeksleme hassasiyetine 3 saniye içinde ulaşabilmek için manyetik cetvelle donatılmıştır. Hidrolik sistem enerji kesintisi koruması için akümülatörle donatılmıştır. Döner tabla; aşınma, sıcaklık artışı, boşluk ve ses problemini elimine etmek için motora direk bağlanmıştır. Maksimum hız 600dev/dak’dır. Tabla endeksleme mekanizması, endeksleme hassasiyetine 6 saniye içinde ulaşabilmek için manyetik cetvelle donatılmıştır. Tabla üzerine manuel ayna yerleştirilmiştir. Eksenel ve radyal tekrarlama hassasiyetini artırmak için KM63 tip fener mili kullanılmıştır. Tezgahın ana özelliklerine gelince;

· B eksen hareketi 150°

· Tabla çapı 500mm

· 12000 dev/dak built in spindle yapısı

· X,Y,Z ekseni masura lineer kızak sistemi

· Maksimum iş Parçası Ölçüleri Ø 730 x950 mm

· X,Y,Z Eksen Hareketleri 1000 x 800 x 950 mm

· X,Y,Z Eksen Hızları 30 m/dak

· Tüm eksenlerde lineer cetvel

· 600 dev/dak ayna devri ve 800 kg parça taşıma kapasitesine sahiptir. Sonuç olarak; hareketli kolon, built-in spindle yapısı ve ayna ile kompleks parçaların kolaylıkla tornalama ve frezeleme işlemlerinin yapıldığı DMT-500 modeli 5 eksenli dik işleme merkezi ile artık kullanıcıların ihtiyaçları çok daha iyi ve doğru şekilde karşılanacaktır.

Web Editor

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim