Dielektrik Film Kapasitörleri

İstikrarlı kapasitans, iyi yalıtım direnci, yüksek dielektrik sabiti ve düşük dağılım faktörü

  • Tedarikçi SABIC Europe
  • Temmuz 28, 2017
  • 668 Görüntüleme
  • Dielektrik Film Kapasitörleri
    Dielektrik Film Kapasitörleri

Kapasitörler elektrikli ürünlerde her yerde bulunur ve elektronik uygulamalarda ve elektrik sistemlerinde çok kullanılır. SABIC, yüksek sıcaklıklarda bile önemli miktarda akım kaçağı ve şarj kaybı olmaksızın uzun süre yüksek miktarda elektrik enerjisi depolayabilen hafif, kompakt, yüksek enerji yoğunluğu kapasitörlerine olan artan ihtiyacı gidermek için, yeni bir polieterimid (PEI) filmi - ULTEM ™ filmi UTF120 piyasaya sunuyor.

ULTEM ™ film UTF120, profesyonel kalitede dielektrik film kondansatörlerinde kullanım için en zorlu teknik talepleri karşılayan, yüksek ısı ve yüksek enerji yoğunluğunda bir dielektrik filmdir. ULTEM ™ film UTF120, istikrarlı kapasitans, iyi yalıtım direnci, yüksek dielektrik sabiti (Dk) ve düşük dağılım faktörü (Df) dahil olmak üzere, çeşitli sıcaklıklarda (-40 ° C ila + 150 ° C) ve frekansta kararlı özellikler sergiler. ULTEM ™ filmin UTF120 tabanlı kondansatörlerin geniş çalışma sıcaklık kapasitesi, güvenilirliği artırır ve konvertör uygulamaları için aktif soğutma ihtiyacını azaltır veya hatta ortadan kaldırır.

"ULTEM ™ filmi UTF120'nin başarılı bir şekilde ticarileştirilmesi, SABIC'in yüksek sıcaklık film kondansatör pazarına girmesini sağladı. Aktif soğutma ihtiyacını ortadan kaldırmak, müşterilerimizin elektrikli araç uygulamalarında daha basit ve daha esnek bir sistem tasarımı yapmalarını sağlayacaktır. Bu aynı zamanda yeni nesil dielektrik film ürünlerine yönelik bir adım taşıdır ve ultra ince film için diğer uygulama alanlarına çeviri olanakları sağlar" demiştir Dr. Alan Tsai, Müdür, Yüksek Performanslı Formlar, Spesiyaller, SABIC. ,

ULTEM ™ film UTF120 mükemmel metal yapışma özelliğe sahip olup, yüksek sıcaklık boyutsal ve mekanik kararlılığından yararlanır ve doğal olarak alev geciktiricidir. ULTEM ™ film UTF120 kullanan kapasitörler, endüstri standardı 260oC yeniden (reflow) lehimleme işlemlerini geçirebilirler. Metalizasyon, kondansatör sargısı ve düzleştirme yoluyla mükemmel bir kullanım sunmak için geliştirilen bu cihaz, mevcut ekipman üzerinde işlenebilir ve düz ve konik metalize edilmiş elektrot tasarımları ve desenli elektrotlar da dahil olmak üzere film folyo ve metalize edilmiş elektrotlar ile onaylanmıştır. Olası uygulamalar, elektronikte LED aydınlatma ve LCD arka ışığı gibi toplu taşıma ve yenilenebilir enerji için film kapasitörleri gibi, otomotivde ise DC / DC dönüştürücüler, elektrikli kompresörler ve yüksek yoğunluklu deşarj (HID) aydınlatma gibi bileşenleri içerir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim