Değiştirilebilir Uç Yüzey Frezeleme Kesicisi

  Sor / bana ulaş

Turbo Egzoz Gövdelerinin İşlenmesinde Büyük Atılım

Endüstriyel Malzemeler & Ekipmanlar

Değiştirilebilir Uç Yüzey Frezeleme Kesicisi
Değiştirilebilir Uç Yüzey Frezeleme Kesicisi
Değiştirilebilir Uç Yüzey Frezeleme Kesicisi
Değiştirilebilir Uç Yüzey Frezeleme Kesicisi
Değiştirilebilir Uç Yüzey Frezeleme Kesicisi
Değiştirilebilir Uç Yüzey Frezeleme Kesicisi

Otomotiv sanayi için parça işlemenin oldukça rekabetçi oluşu yeni bir avantajın, bu üst düzey sektör ile ilişkili genellikle çok olan adet numaraları ile çarpıldığında önemli kar paylarına dönüşmesinin muhtemel olduğu anlamına gelir. Örneğin turboşarj egzoz gövdelerini ele alalım. Bu parçaların yüzey frezelenmesi hem verimlilik hem kalite gerektirir, genellikle belirtilen aşındırıcı paslanmaz çelik veya döküm demir iş parçası malzemeleri nedeniyle bunu başarmak zordur. Ancak bu durum turbo egzoz gövdeleri işlemek amacıyla tasarlanan yeni değiştirilebilir kesici uç yüzey frezeleme kesicisinin geliştirilmesiyle değişmeye başlıyor. Parça başına azaltılmış devir süresi ve çok gelişmiş takım ömrü sağlayan 12 kesme kenarlı uçlar sayesinde Sandvik Coromant'ın yeni M612 kesicisi tüm kaba talaş işleme ve yarı ince talaş işleme uygulamalarında kullanılabilir.

Turbo egzoz gövdeler 850°C ile 1300°C arasındaki (1562°F -2372°F) sıcaklıklara dayanmalıdır, bu yüzden de paslanmaz çeliği ve döküm demiri tasarım mühendisinin parça malzemesi seçimi olarak belirler. Paslanmaz çelik aslında hem egzoz gazı sıcaklıklarına hem de korozyona olan direnci arttıran malzeme özellikleri sebebiyle, genel olarak kullanılan döküm demir yerine daha çok tercih edilmeye başlandı.

İşleme kısıtlamaları

Her yıl yaklaşık 50 milyon döküm demir ve paslanmaz turboşarj üretiliyor, ancak paslanmaz çeliği işleme maliyeti 20 kat daha yüksek olabilir ve bu işlemler genellikle son derece kısa ve düzensiz kesici uç takım ömrü ve eşit olmayan aşınma ile nitelendirilir. Östenitik paslanmaz çeliklerin işi zorlaştıran yüksek oranlarının ve işleme kısıtlamalarının olduğu kanıtlanmıştır. Talaş oluşumu istenmeyen bir durumdur, tezgah gücü gereksinimlerini arttırabilir ve yetersiz yüzey finişine sebep olabilir. Sonuç olarak zor boyutsal ve yüzey tolerans gereksinimlerine uymak zor olabilir ve bu da kesici takım performansına olan talebi fazlasıyla arttırır. Tezgah imalathaneleri için bir başka zorluk ise bu ince duvarlı parçaların karışık biçimleridir. Bu karışık biçim girift bağlamayı gerektirir ve uygulama titreşime karşı çok duyarlı olur. Bu sorunları göz önünde bulundurarak Sandvik Coromant, standart takım ve uygulama bilgisini tamamlamak amacıyla turbo egzoz gövdeler için tasarlanmış bir kesici takım çözümü oluşturmaya başladı. Hedef parça başına maliyeti azaltabilecek güçlü ve dayanıklı bir kesici geliştirmekti.

Sandvik Coromant'ta Otomotiv Uygulama Mühendisi olan Jacques Gasthuys şöyle söylüyor: "Yeni M612 frezeleme takımının en büyük avantajı her yanda altı olmak üzere 12 kesme kenarlı kesici uçların kullanılmasıdır." "Özel geometri takımın içindeki ucun konumuyla birleşerek üretim mühendislerinin kesme değerlerini arttırmasını sağlayan çok keskin bir kesme efekti veriyor."

Pürüzsüz kesme işlemi

M612'nin pozitif geometrisi ve kenar çizgisi kalitesi güç tüketimini ve titreşimi azaltan pürüzsüz bir kesme işlemi sağlıyor. Bu da daha yüksek talaş kaldırma oranlarına ve daha hızlı devir sürelerine olanak sağlıyor, 12 kesme kenarıyla birleştiğinde ise parça başına daha az maliyet çıkmasına yardımcı oluyor. Ayrıca yuvarlak kesici uç seçimi, işlenebilecek malzeme tipleri ve uygulanabilecek frezeleme operasyonlarına göre tezgah imalathanelerine esneklik katar, çok güvenli uç değiştirebilme arabirimi hem kesinlik hem de tekrarlanabilirlik sağlar.

Paslanmaz çelik turbo egzoz gövdeleri için olan bu özel yüzey frezeleme kesicisinin avantajları, performanstan ödün vermeden motor küçültme eğiliminin turboşarjlara olan talebi arttırdığı otomotiv tezgah imalathaneleri tarafından iyi karşılanacak. M612 ile güvenilir performans ve uç başına arttırılmış parça sayısı gerçekten rekabetçi kazanç sağlayabilir. Bir kullanıcı örnek olay incelemesi potansiyel avantaj örneği sunuyor. Paslanmaz çelik bir turbo egzoz gövdesini kaba talaş işlemek için GC4240 kalite uçlar kullanmak, rakip bir yüzey frezeleme kesicisi yerine M612'yi seçmek fener mili hızının 212'den 273 dev/dak'a yükselmesini, kesme hızının 70'ten 90 m/dak'a yükselmesini (230'ten 295 ft/dak'a) ve ilerlemenin 0,13'ten 0,18 mm'ye (0,005'ten 0,007 inçe) yükselmesini sağladı. Aynı 2,5 mm (0,098 inç) kesme derinliğinde, denemenin sonucu M612 yüzey frezesinin parça başına işleme süresini %27'ye kadar azalttığını ve bu arada takım ömrünü de %172 kadar arttırdığını gösterdi. İşlem önerildiği gibi kuru (kesme sıvısı olmadan) gerçekleştirildi.

Tamamlayıcı çözümler

Turbo egzoz gövde uygulamalarında yeni M612'ye eşlik eden CoroMill® 490, Sandvik Coromant'tan ince talaş işleme uygulamalarında mükemmel performans seviyeleri sağlayan standart ama çok yönlü bir çözümdür. Gövdelerde bulunan vida dişli çeşitleri üretmek için CoroDrill® 460 ile ön delik delme ve CoroTap™ 300 ile kılavuz çekme kanıtlanmış çözümlerdir. Tornalama işlemleri açısından optimizasyon arayışını kolaylaştıran ana faktör kesme sıvısının gücündedir. Kesme sıvısının basıncını yükseltmek, turbo egzoz gövdeleri işlerken hem talaş kırma hem de takım ömrü üzerinde olumlu etki yaratır. Burada CoroTurn® HP ucun kesici kenarına çok hassas kesme sıvısını vermesi için sabit nozüllerle tasarlanmıştır, bu yöntem doğrudan uygulama güvenliği ve yüksek verimlilik sağlar. Östenitik paslanmaz çelikten (CMC 20.11, M2.0.C.AQ) yapılan gövdelerde bir takım ömrü karşılaştırma çalışmasında standart ve yüksek basınçlı olarak verilen kesme sıvısının etkileri dikkat çekici sonuçlar ortaya çıkarmıştır. Standart 15 bar basınçta bir CNMG kesici ucunun (GC1010 SF kalite) kesim süresi 4,54 dakika olarak, yanak aşınması (Vb) ise 0,62 olarak ölçülmüştür. Ancak 100 bar yüksek basınçlı kesme sıvısı kullanımı kesim süresini 33 dakika yaparken yanak aşınmasını ise 0,3'e düşürdü. Sonuç olarak, kesme sıvısını 100 bar basınçta uygulayarak bu ince talaş-tornalama işleminde takım ömrü yedi kata kadar arttırılmış olur.

Tarihinde yayınlanan Şubat 28, 2017 - (1310 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Sandvik Ticaret A.S.
Mermer Sok. No. 18, Yakacik E5 Yan Yolu P.O. Box 8
34876 Kartal - Turkey
+90-216 453 0700
+90-216 453 0701
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
Kesici Takımları Online Özelleştirme
Sandvik Coromant Güney Avrupa Satış Bölgesi Müdürü Mattias Nilsson ile yapılan Röportaj
Metal İşlemede Sıyırarak Şekillendirme Çözümü
Diş Tornalama Takımı
Elmas Kaplı Kesici Uç Kaliteleri
Kaba Delik İşleme Takımları
CBN Kesici Uçlar
Mükemmel Dijital İkiz Nasıl Oluşturulur
Dilimleme ve Kanal Açma Takımları
14 kenarlı ve Pozitif Kesme İşlemi Yapan Yüzey Frezesi
Sandvik; Üretimin gelceğine doğru gidiyoruz. Siz de bizimle geliyor musunuz?
Sandvik; Sizin Yaptığınız İşi Biz Sürekli Yapıyoruz
Sandvik; Atılımı kristalleştirme, Çelik Tornalama, Döküm Demir Frezeleme
Sandvik, Atılımı Kristalleştirme
Yeni CoroMill 419 İnişe hazır!- Sandvik
Sandvik; Yeni Coromill 419 İnişe Hazır
Sandvik; CoroDrill 860 Roket Hızında Açılan Delikler
Sandvik CoroDrill 870, Çelik ve Dökümde Daha Düşük Delik Maliyetleri
Sandvik Coromant Yeni CoroDrill 870 Yalnızca farklı değil, olağanüstü
İlgili Makaleler
Toyota’nın Seçimi ZF ve Mobileye Güvenlik Teknolojisi
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Ionissimo Ionizer Modülü
7021 Alaşım Döküm ve Taşlanmış plakalar artık Türkiye’de
Tezmaksan 40’ıncı yılında hedeflerine emin adımlarla ilerliyor
Web semineri: RFID etiketleri ile verimli veri merkezi envanteri ve varlık yönetimi
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Coşkunöz Holding’de Üst Düzey Atama
Covid19’a karşı İnovatif Mücadele
Güvenlik kişisel bir meseledir
Sabit Tork ve Güç Yayı
TSM Teknoloji lider bir profesyonel ihracatçı olarak, hedefimiz yüksek performanslı ürünler, büyük güvenilirlik, profesyonel hizmetler
2007 yılında kurulan Shaanxi Getwick refrakter metal ürünleri,
özellikle tungsten ve molibden metal malzeme ürünlerinin üretimi
Baoji Hong Ya Da Demirdışı metal malzemeler Co, Ltd 2014 yılında kurulmuş
Çeşitli endüstriler için döküm parçaları, dövme parçalar, işlenmiş parçalar ve metal fabrikasyon parçalar için akıllı, modern çözümler
Shaanxi Guanjie Technology Co, Ltd yatırım ve 2004
yılında kurulan Xi’an Guanyu Bio-teknoloji Co, Ltd
tarafından 2009 yılında kuruldu.
Shaanxi Tonghui Steel Co, Ltd, imalat, dağıtım, işleme ve paslanmaz çelik borular / levhalar / rulo / bar / profil / montaj / tel üretimi
Nanovak; vakum ve ince film konularında ülkemizde güvenebileceğiniz tek çözüm ortağınız
Standart / Özel Pres-Sac & Enjeksiyon Kalıp Sistemleri
Brother; İşletmenize güç katan yazıcı çözümleri
Italyan Patlama Diskleri Üreticisi Donadon SDD
Güvenliği seçin, şansa bırakmayın: Endress+Hauser’den  Proses Güvenliği
Endress Hauser Katalog; Gıda Endüstrisinde Çözüm ortağınız
SECO; Dökme Demirlerde Kanal Açma ve Profil İşleme
FESTO; Farklı Sektörler için Basınçlı Hava Hazırlama
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
6-petals rupture disc,Direct + Reverse Scored
Kalite Avucunuzun İçinde!
Paslanmaz Çelik kutular
İstediğiniz yerde istediğiniz tesiste boruları tanımlayın
Draeger Katalog
NORD DRIVESYSTEMS Katalog
ifm Electronic Katalog
Seco Tools; Verimlilik Yeniden Tasarlandı: TURBO 10
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Hareket Verimliliği operatörlerinize, şirketinize ve bütçe dengenize üstün performans sağlar.
Goodway HVAC Bakım Sistemleri Türkiye Distribütörü
SKF Turk; Özel Ölçülerde,Özel Malzemelerden Üretilmiş Keçeler
Hareket Verimliliği operatörlerinize, şirketinize ve bütçe dengenize üstün performans sağlar.