Danfoss Türkiye’den bayilerine ‘Isı İstasyonu Teknik Eğitimi’

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri markası Danfoss Türkiye, bayileriyle buluşarak Isı İstasyonu Teknik Eğitimi verdi.

  • Mart 4, 2022
  • 494 Görüntüleme
  • Danfoss Türkiye’den bayilerine ‘Isı İstasyonu Teknik Eğitimi’
    Danfoss Türkiye’den bayilerine ‘Isı İstasyonu Teknik Eğitimi’
  • Danfoss Türkiye’den bayilerine ‘Isı İstasyonu Teknik Eğitimi’
    Danfoss Türkiye’den bayilerine ‘Isı İstasyonu Teknik Eğitimi’

Danfoss Türkiye, yürüttüğü eğitim politikası ile bayilerini desteklemeye ve bilgi ağını genişletmeye devam ediyor. Son yıllarda dünyada ve özellikle Türkiye pazarında ısı istasyonlarına artan talep ve projeler, satış operasyonları ve teknik desteği daha da önemli hale getirdi. Danfoss Türkiye, pazar öncüsü olduğu ısı istasyonları hakkında, bayilerin teknik bilgilerini güncel tutmak ve pekiştirmek amacıyla düzenlediği eğitimlerin 2022 yılı dönemini başlattı. Pandemi nedeniyle online platform üzerinden yapılan eğitimler, iki yıl aranın ardından bu yıl ilk kez yüz yüze gerçekleşti. 

Eğitimler üç bölümde gerçekleşti

Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri segmentinin 17 Şubat 2022 tarihinde İstanbul Radisson Blu Hotel’de düzenlemiş olduğu Isı İstasyonu Teknik Eğitimi’ne, İstanbul, Antalya, Adana, Ankara, Kayseri, Samsun, Konya ve İzmir illerindeki bayiler katıldı. Danfoss Türkiye Isı İstasyonu Teknik Eğitimi; teorik, pratik ve servis olmak üzere üç bölümde gerçekleşti. Teorik bölümde; Isı İstasyonu, Maliyet Kıyaslama, Isı İstasyonu ve Enerji Verimliliği, Isı İstasyonu Projelendirme ve Hesapları, Isı İstasyonunun Temel Bileşenleri, Kontrol Tiplerine Göre Isı İstasyonları Eşanjör Adetlerine Göre Isı İstasyonları, Eşanjör Seçimi, Borulama, Balanslama, Sayaç kullanımı, Re-sirkülasyon Hattı Kullanımı konularına yer verildi. Pratik bölümde ise Çizim Talebi Formu Hazırlanışı, Boyutlandırma ve Borulama, Örnek İstasyon Tiplerinin Tanıtımı, Test ve Workshop uygulamaları gerçekleştirildi. Servis bölümünde de teknik destek ve servis sunumu yapıldı. 

Danfoss Isı İstasyonu Teknik Eğitimi’nin önümüzdeki dönemde İzmir ve Ankara’da yapılması planlanıyor.
 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim