Danfoss Avrupa'nın En Büyük ATEX Laboratuvarını Açtı

Avrupa'nın en büyük 3000 metrekarelik ATEX laboratuvarı ile Danfoss, müşterilerine sürdürülebilir bir soğutma endüstrisinin yolunu açtığı için müşterilerine ve gezegene güçlü bir mesaj göndermek istiyor

 • Ekim 29, 2018
 • 124 Görüntüleme
 • Danfoss Avrupa'nın En Büyük ATEX Laboratuvarını Açtı
  Danfoss Avrupa'nın En Büyük ATEX Laboratuvarını Açtı
 • Danfoss Avrupa'nın En Büyük ATEX Laboratuvarını Açtı
  Danfoss Avrupa'nın En Büyük ATEX Laboratuvarını Açtı
 • Danfoss Avrupa'nın En Büyük ATEX Laboratuvarını Açtı
  Danfoss Avrupa'nın En Büyük ATEX Laboratuvarını Açtı

Danfoss'un genişletilmiş ATEX Laboratuvarı açılış töreni dün Fransa'nın Trévoux Cedex şehrinde gerçekleştirildi. Törene, dünyanın dört bir yanından gelen birçok seçilmiş müşteri ve Danfoss menajeri davet edildi; bunu, laboratuvarın ve mevcut üretim fabrikasının rehberli turu izledi.

Soğutucu akışkanlar için yüksek talep

 Klima ve soğutma endüstrisinde yanıcı soğutucu akışkanlara yönelik artan talep, patlama ve zehirlenme riskini artırmaktadır. Danfoss, sürdürülebilir soğutma teknolojilerinin geliştirilmesinde ön plana çıkarak bu eğilime tepki vermeye ve bu yolda ilerlemeye karar verdi. “Sürdürülebilir soğutucunun geçişi burada başlar” sloganıyla yönlendirilen yeni, yüksek teknolojik bir ATEX laboratuvarı yatırımı bu yöne doğru ilerledi.

 3000 m2 uzatma, 1500 kW soğutma kapasitesi, 1200 kg yanıcı soğutucu, 81 gaz dedektörü, 3.2 km paslanmaz çelik boru, 16 milyon euro yatırım, 2 gaz seviyesi alarmı,% 100 güvenlik hedefi: Bunlar sadece bazı rakamlar. ATEX kompresör laboratuvarının istisnai özelliklerini, orijinal boyutunun altı katını genişleterek, Avrupa'da bu türün ilk örneği oldu.

Doğal soğutucu akışkanlara yeni bir geçiş

 Yolculuk yaklaşık on yıl önce başladı, 2010 yılında Danfoss, çoğunlukla araştırma ve geliştirme için 500 m2'den küçük bir ATEX laboratuvarı açtı. Danfoss, yakın zamanda yanıcı soğutucuların geleceğinin tekrar bir önemli hale geleceğini anladı ve küresel ısınma sorunuyla bunun tam olarak gerçekleştiğini görüyoruz.

 Doğal soğutuculara küresel geçiş - daha sürdürülebilir ama aynı zamanda daha fazla yanıcıdır - şu anki mevcut durumdur. "Soğutma endüstrisi yaklaşık 200 yıl önce doğal soğutucularla başladı ve iki problemi vardı: Zehirlilik ve yanıcılık. Daha sonra diğer soğutucu akışkanlar ortaya çıktı ve ozon tabakasını yoketme ve küresel ısınma sorunları vardı. Böylece doğal soğutucu akışkanlar tekrar geri dönüş oldu. ”  diye belirtti Fabio Klein, Danfoss Ticari Kompresörler Araştırma ve Geliştirme Başkan Yardımcısı. 

“Yanıcılık var, onu değiştirme şansı yok, ama şu fark var ki, bu soğutucu akışkanları nasıl yöneteceğimizi biliyoruz ve burada olmamızın temel sebebi ATEX laboratuvarı sayesinde Danfoss'un yanıcı soğutucu akışkanları nasıl yönetebileceğini size göstermek. ” diye Bay Klein devam ediyor.

Kabul edilemez yaralanmalar

 Güvenlik Danfoss'un en önemli öncelikleri arasındadır ve %100 güvenlik, laboratuvarın hedefidir. “Laboratuvarda, 'ATEX' olarak adlandırdığımız tasarımı uyguladık, bu nedenle bölgedeki herhangi bir sızıntı ve birikmiş gaz riskine karşı birçok algılama sistemi ve işgücü yerleştirerek, en son güvenlik standartları garanti altına alındı. Bizim için güvenlik demek daha yüksek bir emniyet yönetimi kabiliyetine sahip olmak için kompresörlerimizi optimize etmektir '' diye belirtti Danfoss Ticari Kompresörler Başkanı Noel Ryan.

Soğutucu Değişikliği

ATEX laboratuvarı ile Danfoss, fosil yakıtlardan daha yenilenebilir bir enerji üretimine geçişi teşvik ederek iklim değişikliği üzerinde aktif ve olumlu etki yapmayı amaçlamaktadır. Danfoss Soğutma Sistemleri Başkanı Jürgen Fischer, “Danfoss, kompresörlerini yüksek kapasiteli yeni soğutucu akışkanlarla test edebilmek ve doğal soğutucu akışkan geçişinde müşterilerini destekleyebilmek ile gurur duyuyor. Laboratuvar, bizi çok gururlandıran büyük bir yatırım” dedi.

Daha fazla bilgi için: www.refrigerants.danfoss.com

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim