Coral Intelligence ile Dünyanın en küçük AI Modülü

Alan kısıtlı operasyonlarda oldukça sağlam işlevsellik elde etmek için

  • Coral Intelligence ile Dünyanın en küçük AI Modülü
    Coral Intelligence ile Dünyanın en küçük AI Modülü

Murata, Google ile ortaklaşa dünyanın en küçük yapay zeka (AI) modüllerinden biri - Coral Accelerator Module - geliştirdiğini duyurdu. Özel olarak tasarlanmış modül, Google’ın Edge TPU ASIC’ini minyatür bir ayak izi içinde paketler. Çözüm, üstün gürültü bastırma sağlayarak ve baskılı devre kartı tasarımını daha küçük bir alanda basitleştirerek AI çözümlerinin uygulanmasındaki en acil zorlukların bazılarının üstesinden gelir. Küçültme, alan kısıtlı operasyonlarda oldukça sağlam işlevsellik elde etmek için tüm alanının optimize edilmesi çok önemlidir. Bu işbirliğin sonucu, yapay zekayı yürütmek için gereken algoritmik hesaplamaları hızlandıran bir çözümdür.

"Coral Accelerator Module harika bir teklif ve Murata, AI Edge ekosistemi için önemli bir yapı taşı sunuyor. Bu modül, yeni nesil akıllı cihazların etkileştirimesinde oyunun kurallarını değiştiriyor. Murata’nın kablosuz bağlantı ürün pazarlama grubundan Sean Kim, Google'ın teknolojimize, sürecimize ve malzeme liderliğimize duyduğu güven, Murata’nın çoklu entegre Modülü sürecinin bilinirliği çok şey ifade ediyor.”
“Coral, üretimden sağlık hizmetlerine ve tarıma kadar birçok sektörde yeni cihaz içi yapay akıl uygulamalarına olanak tanıyor. Google Edge TPU ile Coral Hızlandırıcı Modülünü sağlam, lehimlenebilir ve entegre etmesi kolay bir pakette sunmak için Murata ile birlikte çalışmak, daha fazla müşterinin daha fazla ortamda ürünlerine Coral zekasını dahil edebilmesi anlamına geliyor, "dedi Ürün, Vikram Tank Coral'ın yöneticisi.
Coral'ın amacı, cihaz düzeyinde çalışan AI uygulamalarının prototipten üretime hızla geçmesini sağlamaktır. Coral, yerel yapay akıl ile aygıtlar oluşturmak için donanım bileşenleri, yazılım araçları ve önceden derlenmiş modellerden oluşan eksiksiz bir araç takımı sağlar. AI modülü, çok sayıda endüstride sayısız uygulamada uygulanabilen tam entegre Coral platformunun ayrılmaz bir parçasıdır.

Murata, AI modülünün Coral teknolojisini kullanan uygulamalara entegrasyon için esneklik, ölçeklenebilirlik ve uyumluluğun sağlanmasına yardımcı olmasını sağlamak için Coral ile yakın bir şekilde çalıştı. Bu amaçla Murata, yüksek yoğunluklu tasarım ve komponent entegrasyonu alanlarında küresel kaynaklarını ve onlarca yıllık Ar-Ge'yi güçlendirdi.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim