Ayvaz Hakkari’deki Okulun Konferans Salonuna ve Kütüphanesine Sahip Çıktı

  Sor / bana ulaş

Yurt çapında gerçekleştirdiği eğitime destek faaliyetleriyle adından sıkça söz ettiren Ayvaz’ın sıradaki durağı Hakkari Çukurça oldu.

Hidrolik & Pnömatik

Ayvaz Hakkari’deki Okulun Konferans Salonuna ve Kütüphanesine Sahip Çıktı
Ayvaz Hakkari’deki Okulun Konferans Salonuna ve Kütüphanesine Sahip Çıktı
Ayvaz Hakkari’deki Okulun Konferans Salonuna ve Kütüphanesine Sahip Çıktı
Ayvaz Hakkari’deki Okulun Konferans Salonuna ve Kütüphanesine Sahip Çıktı

Sektöre kazandırdığı ilklerle ve sosyal sorumluluk faaliyetleriyle adından her zaman söz ettiren Ayvaz, eğitime destek faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Hakkari Çukurca’da bulunan Çığlı Köyü Şehit Binbaşı Erdoğan Özdemir İlköğretim Okulu’ndan gelen destek mesajına olumlu yanıt veren şirket, okulun atıl durumdaki konferans salonuna iki yüz adet konferans koltuğu; kütüphanesine çok sayıda masa ve sandalye gönderdi. Okulun eğitim materyali açısından eksiklik çeken anaokulu bölümü içinse Ayvaz çalışanları bir araya gelerek eğitici oyuncak ve çocuk kitabı alışverişlerinde bulundular. Yapılan tüm yardımlar şirketin Hadımköy’de yer alan merkezinde toplanarak büyük bir kamyona yüklendi ve bağış birkaç gün süren zorlu yolculuktan sonra sınır köyünde bulunan okula ulaştı. Ayvaz’ın desteğine teşekkürlerini bildirmek isteyen okul yönetimi tarafından okulun konferans salonuna “Ayvaz Konferans Salonu” adı verildi. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Ayvaz İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut; şirket olarak eğitime her zaman önem verdiklerini, Çukurca’daki bu ilköğretim okulundan gelen eğitim destek talebini de samimi bularak geri çevirmediklerini söyledi. “Bu talep bize okulda öğretmen olarak görev yapan bir arkadaşımızdan geldi. Kendisi bize yazdığı mesajda, bu köy okulundaki imkanların sınırlı olduğunu, öğrencilerin maddi açıdan sıkıntı çektiğini ve mümkünse destek vermemizi beklediğini belirtmişti. Biz de bunun üzerine okul müdürü sayın Erhan Berk’le irtibata geçerek konunun detaylarını öğrendik ve hangi noktalarda destek olabileceğimizi görüştük. Müdürümüz, Ayvaz’ın eğitime destek faaliyetlerindeki ciddi tutumunu göz önüne alarak bağış faaliyetini okul çapında yapıp yapamayacağımızı sordu. Büyük bir mutlulukla olumlu yanıt verdik ve çalışmalara başladık” dedi. 
İlk iş olarak, atıl durumda olan konferans salonunu hayata geçirebilir miyiz diye düşündüklerini söyleyen İcra Kurulu Başkanı, bunun için konferans salonu koltuğu üreten firmalarla görüştüklerini ve boş durumdaki salon için iki yüz adet koltuk siparişi verdiklerini belirtti. Konferans salonunu ve kütüphaneyi Ayvaz’ın yaptırdığını; konuyu duyan şirket çalışanlarının da kitap, defter ve oyuncak toplama seferberliğine giriştiklerini dile getiren Alpagut, “Kısa bir süre sonra tüm malzemeleri hazırladık ve koca bir kamyonla Çukurca’ya gönderdik. Bir süre sonra montaj tamamlandı ve değerli okul müdürümüz Erhan Bey bize fotoğraflar gönderdi. Fotoğrafları gördüğümüzde mutluluktan gözlerimiz doldu. Konferans salonunun girişine kendi imkanlarıyla ‘Ayvaz Konferans Salonu’ yazmışlardı” diyerek duygularını ifade etti.
476 öğrencinin okuduğu okuluna yapılan “Ayvaz Konferans Salonu” için bir açılış töreni de düzenleyen okul müdürü Erhan Berk; Çukurca Kaymakamı Temel Ayca’nın, bölge komutanlarının ve bölge sakinlerinin katıldığı törende öğrencilerine müsamere ve çeşitli dinletiler sunmaları için imkan tanıdı. Berk, organizasyon sonrasında Ayvaz’a göndermiş olduğu teşekkür mektubunda “İhtiyaç talebimize vermiş olduğunuz fiili destekten dolayı tüm öğretmen, öğrenci ve velilerim adına teşekkür eder; en anlamlı yatırım olan eğitime katkınızın örnek teşkil ederek, dalga dalga yurt sathına yayılmasını temenni eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim” dedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ayvaz İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut, “Ayvaz olarak eğitim alanındaki sosyal sorumluluk faaliyetlerine her zamankinden daha çok önem gösteriyoruz. Çünkü muasır medeniyetler seviyesini aşmak istiyorsak, ilk adımın eğitimle atılacağını biliyoruz. Biz üstümüze düşeni yapmakla yükümlü, sorumlu bir şirketiz. Çukurca’daki okulla yaptığımız bu iş birliği, şirket yöneticilerimizden çalışanlarımıza kadar tüm Ayvaz ailesinin yüzünü güldürdü. Yardımlarımız, desteklerimiz artarak devam edecek. Bu çalışmamızın tüm sektöre örnek olmasını diliyorum” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Tarihinde yayınlanan Mayıs 28, 2018 - (1263 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
İlgili Makaleler
Toz Toplama Sistemleri için Optimim Performans
EX600-SCF1-X60 Serisi Entegre Giriş/Çıkış Ünitesi
Kauçuk Kaplı Çelik Boru ve Bağlantı Ekipmanları
Atlas Copco’dan sanayiye enerji tasarruf sağlayacak 
10 öneri
Basınçlı Hava Kullanımında Enerji Verimliliği
Akıllı Su Pompası
Tüm Dünyadan Önce İlk Kez Türkiye’de Gerçekleşti!
WIN EURASIA 2020 Fuarı Erteleme Duyurusu
PlastPak İzmir Fuarı Tarih Duyurusu
Ayvaz, Koronavirüs Salgınına Karşı Önlemlerini Artırıyor
Leon Teknik; Akış Ekipmanlarında Çözüm Ortağınız
Leon Teknik Akış Ekipmanlarında Çözüm Ortağınız
AYVAZ 70 Yıllık BAŞARI.
SMC'nin Enerji Tasarrufu Çözümleri ile Verimliliğinizi Harekete Geçirin!
LEONTEKNİK; Akış Ekipmanlarında Çözüm Ortağınız
Leon Teknik Akış Ekipmanlarında Çözüm Ortağınız
Hayatın Akışına Yön Veren Güç. Tam 25 Yıldır.
Leonteknik; Akış Ekipmanlarında Çözüm Ortağınız
FBR Vana Akış Kontrol Sistemleri; Akış kontrol altında
Akışkan Kontrol Altında; TORK Valf & Otomasyon
Alfa Pnömatik Katalog
S500ES VE S220ES
Staubli; Hidrolik hatlarınıza yüksek performanslı hızlı bağlantı elemenları
Leon Teknik; Akışkan Ekipmanlarından Çözüm Ortağınız
Paslanmaz Çelik Aktüatör
Vana ve Pompa Ekipmanlarında Her Türlü Akışkana uygun Geniş Ürün Yelpazesi
Güvenliğiniz için Ebro Kontrol Vanaları
Güvenliğiniz İçin
Endüstriyel Otomasyon ve Eğitimde Lider
Güvenlik Diski
S500ES VE S220ES
TORK; Akışkan Kontrol Altında
Durko Çevre; Hepimiz için Temiz Su!
Tork Valve &Automation; Akışkan Kontrol Altında
Bağlantı Sistemlerinizi İyileştirin
Akışkan Kontrol Altında
%15 DAHA HIZLI!
Vana ve Pompa Ekipmanlarında Her Türlü Akışkana uygun Geniş Ürün Yelpazesi
Hijyenik Vanalar
%15 daha hızlı!