Ayvaz 2020 Yılında Küresel Çapta Büyüyerek Yeni Başarılara İmza Attı

Ayvaz; 2020 yılına damgasını vuran pandemi koşullarına rağmen hem büyüme hedeflerini beklentinin üzerinde gerçekleştirdi hem de başarılarına yenilerini katmaya devam etti.

 • Ocak 22, 2021
 • 1665 Görüntüleme
 • Ayvaz 2020 Yılında Küresel Çapta Büyüyerek Yeni Başarılara İmza Attı
  Ayvaz 2020 Yılında Küresel Çapta Büyüyerek Yeni Başarılara İmza Attı
 • Ayvaz 2020 Yılında Küresel Çapta Büyüyerek Yeni Başarılara İmza Attı
  Ayvaz 2020 Yılında Küresel Çapta Büyüyerek Yeni Başarılara İmza Attı
 • Ayvaz 2020 Yılında Küresel Çapta Büyüyerek Yeni Başarılara İmza Attı
  Ayvaz 2020 Yılında Küresel Çapta Büyüyerek Yeni Başarılara İmza Attı

Yüksek kaliteli ürün ve çözümleriyle 100’den fazla ülkeye ihracat yapan Ayvaz, geçtiğimiz yıl boyunca tüm dünyayı sosyal ve ekonomik olarak sarsan pandemi sürecini baştan sona örnek gösterilebilecek şekilde iyi yönetti. Sektördeki birçok firmanın duraksadığı bu dönemde küresel çaptaki deneyimlerini avantaja çeviren şirket; 2020 yılında Türkiye başta olmak üzere Rusya, Bulgaristan, Çin ve Polonya’daki üretim tesislerinin üretimini bir gün bile durdurmayarak ciddi bir büyüme kaydetti. Özellikle Ayvaz’ın Çin’deki yapılanması, Çinli büyük bir grupla ortaklık kurup varlığını güçlendirmesi sayesinde, geçtiğimiz yıl %300 büyüyerek Ayvaz’ın grup şirketleri içinde büyüme rekoru kırdı. Ayvaz cephesinde 2020 yılında öne çıkan diğer başlıklar ise şöyle: 

Ar-Ge Yatırımlarını %100 Oranında Artırdı
Pandemi sürecinde Ayvaz’ın odak noktası Ar-Ge oldu ve bu alandaki yatırımlarını %100 oranında artırdı. Hadımköy’deki merkez fabrikasında 400 m2 alan üzerine kurulu, sektörün ilk ve tek resmi onaylı Ar-Ge merkezine sahip olan Ayvaz, pandemi boyunca 24 kişilik bir ekiple ithal ürünlere alternatif olabilecek “milli” muadiller üzerine yaptığı çalışmalarına büyük bir hız kazandırdı. Ar-Ge merkezi 1 yıllık  çalışma planını 3 ay gibi kısa bir sürede tamamladı. 

Ayvazonline Öne Çıktı
Koronavirüs süreciyle birlikte evlerine kapanan insanların dijital mecralarda daha çok vakit geçirmesi, Ayvaz’ın e-ticaret sitesi olan Ayvazonline’ın parlamasına sebep oldu. Müşterilerine internete bağlı herhangi bir cihazdan Ayvaz ürünlerini rahatlıkla inceleme, peşin fiyatına 4 taksit ve ücretsiz kargo imkanıyla güvenli alışveriş yapma imkanı sunan Ayvazonline’ın 2021 yılında satış rekorları kırması bekleniyor.

Ayvaz Webinars Kapsamında 3.000 Kişiye Eğitim Verdi
Kurum içi eğitimlerinin yanı sıra ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarında sektörel eğitimler ve seminerler vermeye önem gösteren Ayvaz buna pandemide de ara vermedi. Sektörün yenilikçi firması, karantina döneminde geleneksel eğitimlerini dijitale dönüştürdü. Alanında uzman kişilerle sektör üyelerini ücretsiz ve interaktif eğitimlerde bir araya getirerek, 3 ay gibi kısa bir sürede 50’den fazla eğitim düzenledi ve toplamda 3.000 kişiye eğitim verdi. 

Yangın Grubuna Ayvaz Markalı Dört Ürün Ekledi 
Yangın grubunda dünya çapında bilinen markalarla yaptığı iş birliklerinin yanı sıra, kendi markası altında da satış yapan Ayvaz; ürün gamındaki dört ürünü daha yerlileştirme çalışmalarını tamamladı. Şirket, Ayvaz markalı Alarm Basınç Anahtarlarını, Akış Anahtarlarını, OS&Y ve NRS Gate Vana İzleme Anahtarlarını sektöre sundu.

Gazlı Yangın Söndürme Sistemlerinde Atağa Geçti
Türkiye’nin ilk ve tek FM ve UL onaylı gazlı söndürme dolum istasyonuna sahip olan Ayvaz, 2020 yılında sektöre sunduğu söndürücü gaz çeşidini de genişletti. Şirket, ürün gamında mevcut olan HFC-125 ve HFC-227 gazlarına alternatif ve çevreci özelliklere sahip Ayvaz-5-1-12 gazının da dolum ve satışına başladı. Geçtiğimiz yıllarda ülke çapında çok sayıda prestijli projede gazlı söndürme sistemleriyle yer alan Ayvaz, 2020 yılında Tekirdağ Şehir Hastanesi, Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi, Malatya Onkoloji Hastanesi  ve Küçük Çamlıca TV ve Radyo Kulesi gibi onlarca projeye çözümler sundu.

Asya Pasifik Bölgesinde Varlığını Güçlendirdi 
Dış ticarette “dünyanın her yerinde yerel bir firma olma” stratejisiyle yol alan Ayvaz, Asya-Pasifik bölgesinde de daha aktif şekilde rol almaya karar vererek bölgenin son 5 yıldır büyüyen ve yatırıma en açık ülkesi olan Vietnam’da ofis ve depo yapılanması ile varlığını güçlendirdi. Vietnam’da üretim tesisisi kurulması, Endonezya ve Malezya’da da benzer yapılanmalara gidilmesi önümüzdeki dönemin yeni gündemi olacak.

Dünya Çapında Büyük Projelerde Yer Aldı
Türkiye’deki ve dünyanın dört bir yanındaki prestijli projelere sunduğu ürün ve çözümleriyle, Ayvaz 2020 yılında da kendinden söz ettirdi. Tamamlandığında Ortadoğu’nun en büyük adli binası niteliğine sahip olacak “Kuveyt Yeni Adalet Sarayı”nda Ayvaz kompansatörleri tercih edildi. Kuveyt dışında, aralarında İngiltere ve Amerika’nın da olduğu  Meksika, Umman, Katar, Suudi Arabistan, Endonezya, Kazakistan, Vietnam, Bulgaristan ve Makedonya gibi ülkelerde yürütülen ve 2020 yılında tamamlanan kırktan fazla prestijli ve özel projede Ayvaz’ın imzası yer aldı.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim