Atlas Copco Ege TMF’de tekstil sektörüne yönelik çözümlerini tanıttı

23-26 Mart tarihlerinde Ege Tekstil ve Hazır Giyim Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı’ndaydı

  • Nisan 19, 2021
  • 1467 Görüntüleme
  • Atlas Copco Ege TMF’de tekstil sektörüne yönelik çözümlerini tanıttı
    Atlas Copco Ege TMF’de tekstil sektörüne yönelik çözümlerini tanıttı
  • Atlas Copco Ege TMF’de tekstil sektörüne yönelik çözümlerini tanıttı
    Atlas Copco Ege TMF’de tekstil sektörüne yönelik çözümlerini tanıttı

Dünyanın ve ülkemizin önde gelen endüstriyel fikir tasarımcısı Atlas Copco Kompresör Tekniği, yetkili distribütörü Perba Teknik ile birlikte 23-26 Mart tarihlerinde düzenlenen Ege Tekstil ve Hazır Giyim Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı’nda sektöre yönelik en son ürün ve çözümlerini tanıttı. 

Dünyanın en önemli tekstil ve hazır giyim üretim merkezleri arasında yer alan Denizli’de gerçekleşen Ege Tekstil ve Hazır giyim Makineleri, Tekstil Kimyasalları ve Tekstil Baskı Teknolojileri Fuarı (Ege TMF), bölgedeki tüm tekstil ve sanayi kuruluşlarının yoğun ilgilisi ile gerçekleşti. 

Tekstil sektörüne yönelik çözümleriyle ülkemizde bu pazarın yüzde 20’sine sahip olan, endüstriyel fikirlerin tasarımcısı Atlas Copco Kompresör Tekniği, Ege TMF kapsamında ziyaretçilerine enerji verimliliğini yüzde 50 artıran VSD+ serisi kompresörlerini tanıttı.  

Sürdürülebilir verimlilik

Sürdürülebilir verimlilik anlayışı kapsamında Atlas Copco tarafından geliştirilen ürünlerin, işletmelere yüksek enerji tasarrufu sağladığını belirten Atlas Copco Komresör Tekniği Bölge Satış Müdürü Sonat Düşmez, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdikleri ürünlerin sürdürülebilir verimliliğe sağladığı katkıyı şu sözlerle tarif etti: “Atlas Copco, geliştirdiği endüstriye fikirlerle dünyanın ve ülkemizin lideri konumundadır. Sürdürülebilir verimliliğin stabil olarak sağlanabilmesine yönelik geliştirdiğimiz VSD+ serisi kompresörlerimiz, enerji tasarrufu, smart link sayesinde uzaktan takip imkanı ve çoklu kontrol panelleri ile azami basınçlı hava miktarını en az maliyetlerle sunması bakımından rakipsizdir. Yine ürünlerimizin bakım ve servis maliyetleri de işletmecilerinin yüzünü güldürecek seviyede kalmaktadır. Ege TMF süresince standımızı ziyaret eden değerli sanayicilerimize/tekstilcilerimize tüm bu faydaları anlatarak, sektörün gittiği yönü kendilerine göstermeye çalıştık.” dedi.    

70 yıllık gelenek 
Dünyada 148, ülkemizde ise 70 yıldan fazla geçmişe sahip olan, ülkemizin ve dünyanın köklü endüstriyel fikir üreticisi Atlas Copco Kompresör Tekniği, düşük operasyonel giderlerle azami tasarruf sağlayabilen ürün ve çözümleri ile ülkemizde faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Atlas Copco Kompresör Tekniği tarafından geliştirilen ürünler, direkt enerji tasarrufuna yüzde 50, dolaylı enerji tasarrufuna ise yüzde 70 olumlu etki ediyor.  
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim