Ana kart, Uçan Prob ve EV Pil Test Çözümleri ve Yazılımı

  Sor / bana ulaş

Kişiye özel test performansı sağlamak için gereken modülerlik

Test & Ölçüm

Ana kart, Uçan Prob ve EV Pil Test Çözümleri ve Yazılımı
Ana kart, Uçan Prob ve EV Pil Test Çözümleri ve Yazılımı
Ana kart, Uçan Prob ve EV Pil Test Çözümleri ve Yazılımı
Ana kart, Uçan Prob ve EV Pil Test Çözümleri ve Yazılımı

Robotik Proses Otomasyonu (RPA) elektronik kart üretiminde artan bir trenddir ve Seica'nın Sonraki Serisindeki en yeni kart test çözümü Compact RT, tüm RPA senaryolarında maksimum üretkenlik sağlamak üzere tasarlanmıştır: yeni, çift fikstürlü döner tabla sağlar sürekli, optimize edilmiş test hacmi ve minimal, modüler tasarımı, farklı otomatik taşıma konseptlerine (robot / cobot) ve düzenlere dağıtım için maksimum çok yönlülük sağlar. Devre içi, önceden işlevsel, fonksiyonel ve kombinasyonel testlerin yanı sıra yerleşik programlama için yapılandırılabilir olan bu çözüm, standart bir platformun tüm avantajlarıyla birlikte özel gereksinimler için kişiye özel test performansı sağlamak için gereken modülerliğe sahiptir.  

Seica, tüm Sonraki Serilerin maksimum çok yönlülüğü ve yapılandırılabilirliği sayesinde mümkün olan “türünün tek örneği” konseptine devam ediyor. Bu durumda yaklaşım, Seica Next Series Pilot V8 uçan sonda test cihazını ve Compact SL'yi bağlayan Seica Automation işleyicilerini içeren otomatik bir hattaki “dağıtılmış test” çözümüdür.  Compact SL tamamen otomatiktir ve tüm Seica Next Series Compact serisinde olduğu gibi, devre içi, ön-fonksiyonel, fonksiyonel ve kombinasyonel testlerin yanı sıra yerleşik programlama için de tamamen yapılandırılabilir. Sistem mimarisi, Dünya Standartlarında Üretim standardına uygundur ve Seica Compact serisinin yalın üretim kavramlarını nasıl entegre ettiğini ve performanstan ödün vermeden küçük bir ayak izini koruduğunun pratik bir gösterisidir. Basit, düşük maliyetli bir manuel ICT veya İşlevsel sistem arıyorsanız Seica, müşteri sitesinde kolayca yapılandırılabilen Compact Mini 200'ümüzü sergileyecektir.  Sistem, test (UUT) testine tabi tutulan çoklu bağlantı ünitesini gösteren bir fikstürle gösterilecektir. Mini serisi, müşterinin kendi şirket içi test departmanları tarafından daha fazla özelleştirme / entegrasyon gerçekleştirmesini sağlar.
  
Pilot V8, 20 mobil kaynağa kadar piyasadaki en kapsamlı uçan prob test platformudur. Standart test problarının her biri 2A akıma kadar uygulanabilir ve sistem otomatik optik muayene, barkod ve veri matrisi okuma, lazer sensörler, kapasitif problar, pirometreler, LED'ler için fiber optik sensörler, mini armatürler için yüksek çözünürlüklü kameralarla yapılandırılabilir. sınır taraması ve Yerleşik Programlama için. Herhangi bir standart montaj hattı ile uyumlu, tam otomatik versiyonunda gösterilen Pilot V8 Next, orta / yüksek hacimli üretim için tasarlanmıştır ve farklı kart test gereksinimlerinin tamamını karşılayacak şekilde yapılandırılabilir.  Diğer mevcut özellikler arasında, performansı aşırı derecede minyatürize cihazların (30 µm'ye kadar) problanması için genişleten Yüksek Çözünürlük (HR) seçeneği ve yüksek frekanslı problarla Yüksek Frekans (HF) seçeneği, 1,5 GHz. Pilot V8 XL versiyonu, panel dizilerinde sıkça görülen “ekstra büyük” panoları ve yarı iletken endüstrisinde kullanılan prob kartlarını barındırmak ve test etmek için 610 x 540 mm'den 800 x 650 mm'ye kadar standart çalışma alanını genişletir. 


Elektrikli araç pazarının hızlı bir şekilde büyümesi, artan üretim talebini ve özellikle kilit bileşenlerden biri olan piller için yeni çözümler gerektirir. Seica, başlangıçta Kasım 2019'da productronica'da gösterilen ve şimdi ilk kez Apex'te prömiyer yapan EV pil testi için yeni bir çözüm geliştirdi!  Seica Pilot Next Series'e bu yeni ekleme, giderek artan bu yüksek hacimli üretim sürecinin özel test gereksinimleri için yeni nesil uçan prob test çözümlerini temsil ediyor. 

Dört uçan kafanın maksimum konfigürasyonunda, Seica Pilot BT'nin yeni, yenilikçi donanım mimarisi, aynı anda 16 hücrenin paralel, çok hassas Kelvin testlerini gerçekleştirerek dakikada yaklaşık 2400 pil hücresinin üretim oranlarını iki kattan fazla gerçekleştirebilir. Test verimine ek olarak, yapılandırılabilirlik ve esneklik de önemlidir: Seica Pilot BT, X veya Y ekseni yönünde 2 ila 16 kanal arasında düzenlenebilen ve farklı pil yapılandırmalarına uyum sağlamak için gerektiğinde değiştirilmesi kolay uçan konektörler kullanır üretim yoluyla gelir. Üreticiler ayrıca çeşitli boyutlardaki ürünleri kullanma seçeneğine de ihtiyaç duyuyorlar: Seica Pilot BT, 1050 x 865 mm'ye (41,33 x 34,05 inç) kadar olan ve 100 kilogramın üzerindeki ağırlıkları test edebilir.

DRAGONFLY Next>, THT bileşenlerinin optik muayenesini sağlar: çok renkli LED aydınlatma ve renkli tarama kamera kombinasyonu, lehim eklemi menisküs ve şort algılamasının ayrıntılı denetimini sağlarken, yalnızca bileşenlerin değil, PCB yüzeyinin tam olarak taranmasını sağlar lehim toplarının algılanmasını sağlar. DRAGONFLY Next> serisi ayrıca, bitmiş ürünlerin konform kaplama muayenesinin yanı sıra proses kontrolü ve kurulumu için konfigürasyon da içerir.  Kartın tek ve çift taraflı denetimi için yapılandırılabilen sezgisel ve modern yönetim yazılımı ortamı, kullanıcının birkaç saat içinde bir uygulama programı geliştirmesini ve uygulamasını sağlar. Ekranda, çift hibrit özellikli Dragonfly'nin masaüstü sürümü olacak. Masaüstü sürümü, numune ve düşük hacimli testler için kullanılabilen modüler bir birimdir.

Ayrıca ilgi çekici olan Rapid H4 Flex uçan prob test çözümü de olacak: Seica’nın Sanal Fabrikası'na (VR) yerleştirilen ziyaretçiler, gerçekçi bir üretim ortamında bu çözümle el deneyimine sahip olacaklar. 2019 productronica İnovasyon Ödülü'ne aday gösterilen Rapid H4 Flex, devrelerini sürekli makara formatında test etmek isteyen esnek PCB üreticilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Test sistemi tamamen bağımsız 4 mobil test probuna sahiptir ve geniş test alanı, test edilen esnek devreyi yerinde tutmak için bir vakum tablası ile donatılmıştır. Tüm standart test performanslarına ek olarak, Seica'nın tescilli, yüksek çözünürlüklü kapasitif ağ başına tek dokunuş tekniği, kısa ve açık devreleri tespit etmek için her bir parçanın / pedin kapasitansını ve standart, dört - telli Kelvin teknikleri. Bu tamamen entegre çözüm, tamamen makaradan makaraya işlem yapabilen, özel olarak tasarlanmış, otomatik işleme modüllerini içerir.  Bu yeni sistem 2019'da piyasaya sürüldü ve ilk kez Kuzey Amerika'da VR fabrikamızda gösterilecek.

Sergilenen tüm çözümler arasında Seica'nın müşterinin üretim süreçlerinin tüm yönleriyle - veri toplama, izlenebilirlik, MES ile etkileşim, onarım işlemleri - ve tüm Next> serisi sistemlerin tümüyle akıllı entegrasyon sağlayabilen VIVA NEXT yazılım platformu bulunmaktadır. Canavisia'nın Endüstriyel İzleme çözümü, akım ve voltaj tüketiminin uzaktan izlenmesi, şebeke beslemesi, sıcaklık, ışık göstergeleri ve doğru çalışmayı göstermek için yararlı diğer parametreler, tahmini bakım için bilgi sağlamak ve genel olarak sistemleri günümüzün Endüstrisi ile uyumlu hale getirmek için 4.0 standartlarıdır.

Tarihinde yayınlanan Mart 16, 2020 - (157 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Seica SpA
via Kennedy 24
10019 Strambino - Italy
+39-0125-636811
+39-0125-636899
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
BX23 Ex2/22 Exproof Tartım Terminali
Fluke Ti401 PRO Termal Kamera
Fluke 87V/E2 Endüstri Elektrikçisi Combo Kit
Fluke 805 FC Titreşim Ölçer
Keithley 2601B-PULSE – Sistem Sourcemeter Cihazı
Fluke 106 ve 107 Dijital Multimetreler
Fluke PTi120 Cep Tipi Termal Görüntüleme Cihazı
Yüksek Hızlı Veri Toplama Sistemleri
Kombo Multi-Gaz, Nem ve Sıcaklık Modülü SVM30
Nürnberg'deki SPS20 Sanal Olarak Düzenlenecek
ESİT; Yeni ECI Serisi İndikatörler
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Tuna Tartı; Bantlı Kontrol Kantarları(Checkweigher)
Optris Olağanüstü Pirometreler
Everything FPGA.
TUNA Tartı; Bantlı Kontrol Kantarları (Checkweigher)
SMC Sıcaklık Kontrol Ekipmanları
Fluke, profesyonel kamera çözünürlüğü standardını YENİDEN tanımlıyor
ESIT;Yeni ECI Serisi İndikatörler
Netes; İşinizi ilk seferde doğru şekilde tamamlayın.
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Tuna Tartı; Bantlı Kontrol Kantarları(Checkweigher)
Uydudan Senkronizasyonlu Merkezi Saat Sistemi
Krohne ile her zaman iyi bir çözüm vardır
JUMO; Prosesin Yeni Uzmanları
Endress+Hauser - Güvenilir tercihiniz
Testo, Fırın Sıcaklık Ölçüm Cihazı
Analizör
Enotek; GE Kontrol, Kaye Validator, Kaye ValProbe
Enotek; GE Kontrol, Kaye Validator, Kaye ValProbe
ESİT; Yeni ECI Serisi İndikatörler
Netes; İşinizi ilk seferde doğru şekilde tamamlayın.
ESIT;Yeni ECI Serisi İndikatörler
Draeger; Gaz algılama çözümü sadece alev ve gaz detektörü değildir
ELİMKO; Otomatik Kontrolde Güvenilir İsim
Güvenilir Akış Ölçümü; Su ve Atıksu Uygulamaları İçin Yeni Elektromanyetik Akış Ölçer
Esit ECI Tartı Kontrol İndikatörü
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Tork Valve &Automation; Akışkan Kontrol Altında
Test ve Ölçüm Teknolojilerinin Sınırlarını Keşfedin