Akıllı Besleme ve Ekstrüzyon Teknolojisi

  Sor / bana ulaş

Toz Boya İmalatında Maksimum Verimliliği Sağlıyor

Endüstriyel Malzemeler & Ekipmanlar

Akıllı Besleme ve Ekstrüzyon Teknolojisi
Akıllı Besleme ve Ekstrüzyon Teknolojisi
Akıllı Besleme ve Ekstrüzyon Teknolojisi
Akıllı Besleme ve Ekstrüzyon Teknolojisi

Bu yılki Avrupa Boya Fuarında, Coperion ve Coperion K-Tron, toz boya üretimi için güvenilir, yüksek kaliteli ekstrüzyon teknolojisini sundu. Özünde, üstün karıştırma özellikleri ve hassas ürün kullanımı sayesinde, toz kaplama bileşenlerinin toz boyunca kesinlikle homojen dağılımını ve böylece en yüksek kalitede toz kaplama üretimini sağlayan Coperion ZSK çift vidalı ekstrüder bulunur. ZSK proses bölümüne proses güvenilirliği olan hammaddeleri tanıtmak için Coperion, çok düşük temizleme süreleri ile rekabeti farklı kılan yan besleyiciyi ZS-B'ye sunar. Ziyaretçiler ZS-B'yi Coperion'un ECS 2019'daki standında (6-350, Salon 6) kolayca görebilirler. Ayrıca, akıllı ActiFlow ™ toplu katı aktivatörü ile oldukça hassas bir Coperion K-Tron Hızlı Değişim Çift Vidalı Besleyici de sergilenecek. ZSK teknolojisi için en uygun şekilde tasarlanmıştır, yüksek hassasiyetle çalışır ve temizlenmesi kolaydır.  

Sofistike ZSK Teknolojisi 
Coperion'dan ikiz vidalı ekstruderler, çok iyi ürün kalitesinde ve uzun ömürlülüğü ile elde edilebilir yüksek verim oranları ile kendilerini birbirinden ayırır. Son 40 yılda, Coperion, toz kaplama imalatında 800'den fazla ikiz vidalı ekstrüzyon presini, teknolojiyi sürekli olarak optimize ederken gerçekleştirmiştir. 

ZSK ekstruder işlem bölümü modüler bir tasarıma sahiptir. İki vidanın aynı yönde döndüğü çoklu varil bölümlerinden oluşur. Varillerin ve vida elemanlarının konfigürasyonu, her bir toz kaplama formülasyonu için ayrı ayrı tasarlanmıştır ve gelecekteki formülasyonlar için kolayca değiştirilebilir. ZSK ekstrüderinin tasarım odağı, temizlenmesi kolay olan kapalı yüzeylere dayanır. İşlem bölümü çıkarılabilir kapaklarla kaplanmıştır. Vida uçları için ürün tahliyesinde ayrı bir kaplama bulunur, böylece hızlı vida değişimleri sağlanır.

Beslenecek hammaddelerin özelliklerine bağlı olarak, ZS-B yandan besleyici kullanılabilir. Küçük bir ekstrüder gibi işlev görür ve düşük kütle yoğunluğuna sahip malzemeyi bile işlem güvenilirliğine sahip ekstrüder işlem bölümüne yönlendirir. Son zamanlarda, Coperion ECS standında sergilenecek olan ZS-B easy ile piyasaya yan besleyicisinin optimize edilmiş bir tasarımını sundu (6-350, Salon 6). ZS-B easy, ZSK proses bölümünden çok daha hızlı bir şekilde çıkarılabilir ve çift vidaları kolayca değiştirilebilir. Temizlik için gerekli zaman, örneğin formülasyonları değiştirirken belirgin bir şekilde düşer.

Toz Boya Bileşenlerinin Güvenilir, Esnek Beslenmesi
ECS'de görüntülenebilecek olan Coperion K-Tron T35 / S60 Hızlı Değişim Besleyici (QC), özellikle besleme ve malzeme değişikliklerinde maksimum esneklik gerektiren uygulamalar için tasarlanmıştır. QC besleyici, ikinci bir ünite ile değiştirmek için tüm besleme modülünün vidalarla yerine yerleştirilmesine izin verir. Çıkarılan besleme modülü daha sonra bir temizleme tesisine taşınabilir ve bir sonraki kullanım için hazırlanabilir. S60-QC tek vidalı besleme ünitesi, serbest akışlı tozun yanı sıra diğer birçok serbest akışlı dökme malzeme için de çok uygundur. T35-QC çift vidalı besleme ünitesi, suda çözünebilir tozlar ve daha zor, yapışkan veya zayıf akan malzemeler için kullanılır. Patentli SFT tartı teknolojisine sahip son derece hassas D5 platform ölçeği sayesinde, KCM besleme kontrolü, tam miktarın maksimum nihai ürün kalitesi ve minimum ürün kaybı için doğru şekilde beslenmesini sağlar.

Akıllı ActiFlow ™ toplu katı madde aktivatörü, iç hazne ajitasyonuna sahip olmayan paslanmaz çelik haznelerde yapışkan dökme malzemelerin köprülenmesini ve sıçramasını engellemek için güvenilir bir yöntem sunar. ActiFlowTM Ürün teması olmadan çalışır ve herhangi bir Coperion K-Tron gravimetrik besleyiciye monte edilebilir. Patentli bir titreşim tahriki ve akıllı kontrol teknolojisi ile, dökme malzeme, üzerine mekanik kuvvetler uygulamadan haznenin içinde optimize edilmiş bir frekans ve genlikte sürekli hareket halinde tutulur.

Ekstrüzyon Sistemleri için Kontrol Çözümleri
Coperion, evde toz boya ekstrüzyon sistemleri için, kompakt tasarımdaki standart kontrollerden başlayarak ve anahtar teslimi tesisler için ısmarlama, açık kontrol sistemlerine uzanan kontrol çözümleri gerçekleştirmektedir. Kontroller, zorluk çekmeden müşteri tarafı Endüstri 4.0 ortamlarına entegre edilebilir ve kesintisiz üretim verisi kaydı ve bilgilendirici raporlar gibi sayısız standart temel işlev sunar. ServiceBox'ı kullanarak Coperion, makineleri için uzaktan servis hizmeti sunar. Bu araçla, Coperion servis ekibi ekstrüzyon sistemlerine güvenli internet erişimi sağlayabilir ve aksaklıkları analiz edebilir, değerlendirebilir ve genellikle hızlı bir şekilde telafi edebilir ve böylece makinelerin zaten yüksek kullanılabilirliğini arttırır.

Tarihinde yayınlanan Mayıs 24, 2019 - (39 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Coperion Gmbh
Niederbieger Strasse 9
88250 Weingarten - Germany
+49-751-4080
+49-751-408200
Tüm şirket profilini görün
Yer
İlgili Makaleler
Otomotivde Mühendislik Koltuğuna Kadınlar Geçiyor
Makine müdahalelerinin daha güvenli olmasını sağlayın
SMT hatlarında PCB izlenebilirliğini tamamen otomatik hale getirin
Yangın Söndürme Sistemi Uygulaması
SMT hatlarında PCB tanımlamayı otomatikleştirin
Daha yüksek seviyede makine güvenliği sağlayın
Su Yönetimi Ödülleri Forum’da Sahiplerini Buluyor
Yazar Kasa Pos
Etiket Baskısı
Endüstriyel Döküntülerin Temizlenmesi
Nanovak; vakum ve ince film konularında ülkemizde güvenebileceğiniz tek çözüm ortağınız
Standart / Özel Pres-Sac & Enjeksiyon Kalıp Sistemleri
Brother; İşletmenize güç katan yazıcı çözümleri
EMO Hannover - The world of metalworking
Sandvik; Üretimin gelceğine doğru gidiyoruz. Siz de bizimle geliyor musunuz?
Birlik; Bağlantı elemanları için özel çözümler sunar
Birlik Bağlantı Elemanları; Birlik offers you the special solutions of systems of fasteners.
Potansiyelinizi Artırın. Katma Değer Yaratın. Hannover Messe
Hypertherm; Yeni Plazma ile Tanışın.
Italyan Patlama Diskleri Üreticisi Donadon SDD
Italyan Patlama Diskleri Üreticisi Donadon SDD
Güvenliği seçin, şansa bırakmayın: Endress+Hauser’den  Proses Güvenliği
Endress Hauser Katalog; Gıda Endüstrisinde Çözüm ortağınız
SECO; Dökme Demirlerde Kanal Açma ve Profil İşleme
FESTO; Farklı Sektörler için Basınçlı Hava Hazırlama
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
6-petals rupture disc,Direct + Reverse Scored
Kalite Avucunuzun İçinde!
Paslanmaz Çelik kutular
İstediğiniz yerde istediğiniz tesiste boruları tanımlayın
Draeger Katalog
NORD DRIVESYSTEMS Katalog
ifm Electronic Katalog
Seco Tools; Verimlilik Yeniden Tasarlandı: TURBO 10
Sandvik CoroDrill 870, Çelik ve Dökümde Daha Düşük Delik Maliyetleri
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Hareket Verimliliği operatörlerinize, şirketinize ve bütçe dengenize üstün performans sağlar.
Goodway HVAC Bakım Sistemleri Türkiye Distribütörü
SKF Turk; Özel Ölçülerde,Özel Malzemelerden Üretilmiş Keçeler