ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu

  Sor / bana ulaş

Büyük güçlü inverter istasyonları ile endüstriyel ve evsel kurulumlara uygun akıllı inverter çözümlerini sergiledi

Elektronik & Elektrik

ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu
ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu
ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu
ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu
ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu
ABB SOLAREX 2018’de yenilenen Solar Çözümleri ile ziyaretçileriyle buluştu

ABB, 05-07 Nisan 2018 tarihlerinde İstanbul'da gerçekleşen Solarex 11. Uluslararası Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı’nda, büyük güçlü inverter istasyonları ile endüstriyel ve evsel kurulumlara uygun akıllı inverter çözümlerini sergiledi. 
ABB, 10.Hol’de bulunan B01-C02 nolu standında, 2MW gücündeki PVS800-57B merkezi inverter ve konteyner istasyonlarını, UNO-DM-PLUS, REACT, PVS 100/120 inverterlerini, alçak gerilim şalt malzemelerini ve servis-eğitim hizmetlerini tanıttı.
ABB’nin 2MW gücündeki yeni PVS800-57B inverteri ile oluşturulan, 4MW gücünde paket konteyner çözümü solar yatırımcılarının beğenisine sunuldu.
ABB, son derece başarılı PVS800 merkezi inverter serisinin yeni bir üyesi olan yüksek güçlü merkezi inverteri PVS800-57B'nin piyasaya sürülmesiyle birlikte, kapsamlı güneş enerjisi inverter portföyünü genişletmeye devam ediyor.
ABB, güç inverterleri teknolojisindeki uzun yıllara dayanan tecrübesi ile geliştirdiği, yüksek güçlü PVS800-57B'yi, ailenin yeni üyesi olarak piyasaya sürdü. Yeni PVS800-57B merkezi inverterler, 2 MW'a kadar güç değerlerine sahip kompakt ve bakım kolaylığı sağlayan tasarımıyla fotovoltaik (PV) güneş enerji santrallerinin yatırım maliyetlerini düşürmeye katkıda bulunuyor.  Modüler ve genişletilebilen doğru akım (DC) giriş tasarımı, sistem entegratörlerine üstün kullanım kolaylığı sağlıyor. Önceki PVS800 modellerine kıyasla daha fazla güç üretimine sahip yeni PVS800-57B, gerekli alan ihtiyacı bakımından piyasadaki en kompakt inverter çözümünü sunmaktadır. Bu özelliği hem kurulum hem de kabin alanı ihtiyacını azaltarak nakliye maliyetlerini de düşürmektedir. 
Ayrıca 2 adet PVS800-57B merkezi inverterden oluşan ve Türkiye’de üretilen 4MW gücünde paket konteyner çözümü kullanıcılara taşımada, kurulumda ve operasyonda büyük kolaylıklar sağlıyor. Farklı güçlerde tasarlanabilen, iç ihtiyaç trafosu ve panosu ile birlikte komple çözüm sunan konteyner paketi uzun yıllar sürecek işletme ömrü ile solar yatırımlarını güvence altına alıyor. 
ABB yeni dizi inverteri PVS100/120 ile operasyon ve sermaye giderlerini azaltıyor.
ABB, PVS-100/120, 100kW ve 120kW‘lık çözümleri ile solar inverter portföyünü genişletiyor. ABB’nin dizi inverterler ile oluşturulan fotovoltaik sistemler için geliştirdiği bulut bağlantılı, üç fazlı dizi inverter çözümü PVS-100/120 serisi bu alanda büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır. ABB, PVS-100/120 ürünü ile kullanıcıların yatırım getirisini en üst düzeye çıkartarak SERMAYE ve OPERASYON maliyetlerini azaltmayı hedefliyor. Hem geniş ölçekli ticari hem de endüstriyel zemin ve çatı uygulamalar için ideal olan PVS-100/120, kompakt ve esnek tasarımı sayesinde proaktif tesis yönetimi ve kurulum kolaylığı sağlayarak tam donanımlı bir tesis kurmanıza olanak sağlıyor.

ABB’nin Akıllı, Bulut Uyumlu ve Verimli tek fazlı inverter çözümleri ile güneş enerjisi artık evlerde
Konut tipi küçük ölçekli güneş enerji sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanan UNO-DM-PLUS serisi solar inverterler, entegre kablosuz haberleşme ve kolay kurulum (tak-çalıştır) özellikleri sayesinde konut tipi çatı solar sistemler için müşterilerin beklentilerini karşılarken, REACT inverterler enerji depolama kabiliyeti ile arttırılmış öztüketim ve özyeterlilik oranlarını yakalamaya yardımcı oluyor. Her iki inverter serisinde de Yük Yöneticisi (Load Manager) ve Sıfır-Besleme (zero-injection) özellikleri sayesinde şebekeyle olan etkileşimi (örneğin şebekeye hiç enerji vermemek gibi) en aza indirecek şekilde ayarlanabilmektedir. Bu üstün akıllı özellikleri sayesinde şebekeye yük oluşturmadan kendi kendine yetebilen sistemler oluşturulabilmekte ve şebeke operatörlerine işletme kolaylığı sağlamaktadır.
F200 serisi B tipi kaçak akım koruma anahtarları fotovoltaik (PV) tesislerde hem kaçak akımlara karşı koruma sağlıyor, hem de servis sürekliliğini artırıyor
Solar inverterlerle kullanıma uygun olan F200 serisi B tipi kaçak akım koruma anahtarları ile kaçak akımlara karşı tam koruma sağlanırken, istenmeyen açmaların önüne geçiliyor. B tipi kaçak akım koruma anahtarları, IEC/EN 62423 standartında belirtilen AC kaçak akımlar ve DC bileşenli ve/veya yüksek frekanslı dalga formuna sahip kaçak akımlara karşı koruma sağlıyor. Kaçak akım olmadığı halde parazitlerin neden olduğu açmalara karşı dayanıklı olan B tipi kaçak akım koruma anahtarları ile fotovoltaik sistemlerdeki servis sürekliliği de artırılmaktadır.
ABB AbilityTM Electrical Distrubition Control System ile tesis yönetimi 
Elektrik dağıtım sistemlerinde izleme, optimizasyon ve kontrol imkanı sağlayan ABB AbilityTM EDCS, devre kesicilerin bağlanabildiği yenilikçi, bulut tabanlı bir platformdur. Enerji yönetimi çok daha basit bir mimari ile gerçekleştirilir ve tesiste %30’a kadar optimizasyon sağlanabilir. 
Ekip UP dijital ünite, mevcut tesisleri dijitalleştirmenin en kolay yolu 
Ekip UP ile mevcut alçak gerilim sistemleri en kolay ve ekonomik şekilde, izleme, kontrol ve koruma alanında güncellenerek yeni nesil tesislere dönüştürülür ve kullanıcılara dijital devrimin avantajlarını yakalama fırsatı sunulur.
 

Tarihinde yayınlanan Nisan 10, 2018 - (6379 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
İlgili Makaleler
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
ATtiny1627 Mikrodenetleyici Ailesi ile Gürültüyü Kes
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
Murata Güney Avrupa Bölge Endüstriyel İş Birimi Satış Genel Müdürü Roberto Ambrosi ile Röportaj
Tam Entegre DC / DC dönüştürücüler
TEL 12 (WI) Serisi Ultra Kompakt 12 Watt DC / DC Dönüştürücüler (DIP-16)
TSR 1.5E Serisi - 1.5 Amp POL Anahtarlama Regülatörleri
TMR 4 (WI) SERİSİ
TPI Serisi - Kompakt 30, 65 ve 125 Watt Açık Çerçeve AC / DC güç kaynakları
TMPW Serisi - Kompakt 5-50 Watt AC / DC Modülleri
TRACO POWER; Industrial Power Solutions
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Euchner; İnsan ve Makine için Emniyet
Phoenix Contact; Sisteminizin nabzını tutun
IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Şirket, kurulduğu günden bu yana yüksek performanslı metal oksit varistörünün Ar-Ge ve üretimine kendini adamıştır
Microchip; Kablolu ve Kablosuz Dünyaya Bağlanma
Microchip: IP, Marka ve Gelir Akışınızı Koruyun
İnsan ve Makine için Emniyet
Veri Merkezi İzleme ve Yönetim Sistemi
Weidmüller; SIL3 Güvenlik Röleleri
Zettlex; Precision in the Extreme
Staubli Konektör; Tam Güvenlik, Tam Koruma
Mükemmel Tasarım: SILAS
KG Serisi Kırmızı Emniyet ve Ana Kumanda Şalterleri
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
Silas Yatay Tip NH Sigortalı Yük Ayırıcıları
Geleceğin E3 Hali
Sınıfının En İyisi Çok İnce Tasarıma Sahip Pro-M Serisi Güç Kaynakları
2,4” IPS TFT Ekran
Phoenix Contact, Kolay Güç Kablajı
Dahili Alıcı-Verici İçeren Mikrodenetleyici
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
Her Ayrıntısı Mükemmel; Weidmüller Term Serisi
Phoenix Contact; Push-In Bağlantı Kolaylığı
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri
eks-Engel; Endüstri Koruyucular
ONKA; Elektriğin Küçük Devleri